W niedzielę, 30 czerwca w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie podczas Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła swoje wyroby zaprezentują rzemieślnicy i artyści z całego regionu.

Organizowany przez Muzeum Zagłębia Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła to jedenasta już edycja wydarzenia, które pozwala zaprezentować mieszkańcom regionu, jak i województwa, różnorodne wyroby tradycyjne, wykonywane metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców.

Na jarmarku prezentować się będą rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek (strefa rzemiosła i rękodzieła) oraz piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych i innych potrwa regionalnych z całej Polski (strefa gastronomiczna).

Nie zapomniano także o muzycznych doznaniach. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpią zespoły folklorystyczne oraz folkowe, takie jak: Derwana, Runika i Dziewanna. Ponadto, wzorem ubiegłego roku gościom wydarzenia zostaną udostępnione dwie strefy: relaksu i malucha.

W strefie relaksu uczestnicy będą mogli odpocząć w cieniu parkowych drzew, natomiast w strefie dla najmłodszych uczestników jarmarku prowadzone będą bezpłatne warsztaty i zabawy edukacyjne.

– Jak co roku zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzieła. Zazwyczaj w ofercie znajdują się warsztaty garncarstwa, malowania ceramiki, zdobienia serwetek haftem krzyżykowym, wykonywania koronki czółenkowej, bibułkarstwo, wyplatanie ze słomy, wyrób kwiatów z osiki, malowanie techniką kropkową czy zdobienie zabawki ludowej – wyliczają organizatorzy.

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 20.00.

Patronem medialnym Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie jest tygodnik Twoje Zagłębie.