Miasta Zagłębia Dąbrowskiego pięknie przystroiły się na święta. Zrobiło się bardzo nastrojowo za sprawą choinek, wielkich bombek czy reniferów ciągnących zaprzęg świętego Mikołaja. W miastach pojawiły się piękne iluminacje i klimatyczne ozdoby.

Miasta naszego regionu, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały tysiące złotych, aby ulice zalśniły od świątecznych lampek i ozdób. W wielu lokalizacjach pojawiły się ogromne choinki, świąteczne bombki, lśniące bramy, święcący autobus, zaprzęgi świętego Mikołaja czy świetlne śnieżynki.

BĘDZIN

Ozdoby świąteczne w Będzinie - fot. UM Będzin
Ozdoby świąteczne w Będzinie – fot. UM Będzin

Świątecznych akcentów nie zabraknie w Będzinie, gdzie poza choinkami umieszczonymi na „Nerce” oraz na rondzie Unii Europejskiej, nie brakuje także świetlnych dekoracji umieszczonych w całym mieście.

CZELADŹ

Ozdoby świąteczne w Czeladzi – fot. MZ
Ozdoby świąteczne w Czeladzi – fot. MZ

Również czeladzkie ulice rozświetliły się świątecznymi iluminacjami. Tu, podobnie jak w ubiegłych latach, nie mogło zabraknąć oryginalnej witrażowej szopki na rynku starego miasta, której twórcami są czeladzcy artyści – Lucyna i Daniel Szymańscy.

DĄBROWA GÓRNICZA

Ozdoby świąteczne w Dąbrowie Górniczej - fot. Dariusz Nowak (nddg)
Ozdoby świąteczne w Dąbrowie Górniczej – fot. Dariusz Nowak (nddg)

Wzorem lat ubiegłych, na placu Wolności w Dąbrowie Górniczej stanęła wybrana przez mieszkańców choinka. Miasto rozświetliło się też świątecznymi ozdobami i lampkami.

SOSNOWIEC

Ozdoby świąteczne w Sosnowcu - fot. MC
Ozdoby świąteczne w Sosnowcu – fot. MC

Podobnie jest w Sosnowcu. W mieście stanęły doskonale już znane mieszkańcom ozdoby, takie jak: kolorowe prezenty, sanie z reniferem, świąteczny autobus, czerwona bombka czy srebrne drzewa. Nowością jest „świecący” Jan Kiepura, który także co godzinę śpiewa.

Dzięki tym elementom Zagłębiacy mogą poczuć magię świąt. W którym mieście znajdują się najładniejsze ozdoby świąteczne?