W najbliższą niedzielę, 24 września, w Dąbrowie Górniczej odbędzie się koncert z okazji jubileuszu grupy MoCarta.

Trudno uwierzyć, ale artyści istnieją na polskiej scenie kabaretowej już dwadzieścia lat. W skład popularnej grupy MoCarta wchodzą skrzypkowie Filip Jaślar i Michał Sikorski, altowiolista Paweł Kowaluk, a także wiolonczelista Bolesław Błaszczyk.

Warto nadmienić, iż grupa w 2002 roku wystąpiła na Warsaw Summer Jazz Days, na scenie wraz Bobbym McFerrinem. Panowie są również chętnie zapraszani na zagraniczne występy. Byli m.in. w Niemczech, Szwecji, Słowacji, Litwie, Ukrainie, Chinach oraz Japonia.

Grupa MoCarta bawi publiczność już od dwudziestu lat. Przyszedł więc czas na wspomnienia i refleksje. Najnowszy program zaprezentuje najważniejsze i najlepsze skecze grupy, będące ukoronowaniem bogatego dorobku artystów.

– Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych widzów z racji młodego wieku może nie pamiętać występów sprzed dziesięciu czy dwudziestu lat, jednakże mamy nadzieję, że repertuar MoCarta na długo pozostanie w sercach oraz pamięci – zapowiadają organizatorzy.

Pomimo Jubileuszu 20–lecia istnienia, grupa MoCarta nadal tworzy, zaskakuje, porusza wirtuozerią oraz bawi do łez. Koncert odbędzie się 24 września w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Bilety są do nabycia w cenie 70 zł i 60 zł w kasie PKZ.