W piątek, 4 marca w będzińskiej hali Będzin Arena zagra Peja & Slums Attack. Poznański raper organizuje serię koncertów, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dla Ukraińców.

Kilka dni temu na profilu społecznościowym Ryszarda Andrzejewskiego, która szersza publiczność zna pod pseudonimem Peja, pojawił się post, w którym raper poinformował, że poszukuje lokalu w Katowicach lub pobliskich miastach, gdzie mógłby zorganizować koncert. Dochód ma zostać przeznaczony na na dowolną pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wśród zgłaszających znalazł się Będzin, gdzie już w piątek (4 marca) w Będzin Arenie wystąpi Peja/Slums Attack, DVJ. Rink, Gandi Ganda. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla ludności na Ukrainie.

– Jesteśmy świadkami tragicznych wydarzeń na Ukrainie, która potrzebuje szeroko pojętej pomocy. Zbiórka najpotrzebniejszych artykułów ciągle trwa, ale wiadomo, że w takiej sytuacji niezwykle ważne są również środki finansowe. W te akcje włączają się instytucje, przedsiębiorcy, ale również artyści, jak i aktorzy czy muzycy. Chciałbym Wam przybliżyć taką właśnie postać. Osobę, która bardzo spontanicznie zgodziła się podjąć z nami współpracę, by stworzyć coś fajnego i niezwykle pożytecznego – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Tego dnia koncerty odbędą się także w Świętochłowicach i Katowicach. Bilety dostępne są TUTAJ.