Od stycznia schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu przyjmuje bezdomne psy i koty z terenu Sosnowca, Czeladzi oraz Będzina. Jeśli widzisz błąkającego się psa lub kota – zadzwoń!

Zaniedbany, z zapadniętymi bokami, wygląda na głodnego – pies, który wygląda na bezdomnego, nie powinien się błąkać. Jeżeli widzisz błąkającego się po swoim mieście psa lub kota – zgłoś to. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom należy do obowiązków urzędu gminy, dlatego bezdomne zwierzęta należy zgłosić do schroniska lub straży miejskiej.

– Według ustawy o ochronie zwierząt każda osoba ma obowiązek zgłoszenia odpowiednim służbom fakt błąkającego się zwierzęcia – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego schroniska. – Pamiętajmy, że życie bezdomnego psa jest zagrożone choćby wypadkiem komunikacyjnym. Powiadamiając schronisko czy straż miejska możemy go uratować – dodają.

Od stycznia sosnowieckie schronisko przyjmuje bezdomne zwierzęta z terenu Sosnowca, Czeladzi oraz Będzina. – Jednocześnie informujemy, iż nie przyjmujemy zwierząt z terenu Dąbrowy Górniczej, Katowic, Jaworzna i innych miast – podkreślają przedstawiciele schroniska.

Błąkające się zwierzę należy zgłosić dzwoniąc pod numer telefonu: w Sosnowcu – 669 096 872 (schronisko) lub 32 266 37 83 (straż miejska), w Czeladzi – 32 763 36 97 (straż miejska) oraz w Będzinie – 32 710 46 90 (straż miejska).

Ponadto, schronisko przypomina, że zwierzęta z terenu Czeladzi i Będzina dowiezione przez osobę prywatną nie zostaną przyjęte. Należy również pamiętać, że koty wolno żyjące nie są zwierzętami bezdomnymi. W tym przypadku należy zapewnić im odpowiednie warunki do przetrwania zimy m.in. nakarmić, napoić i zadbać o bezpieczne i ciepłe schronienie (np. budka lęgowa lub piwnica).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here