W niedzielę w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zanotowano rekordową frekwencję wyborczą. Zgodnie z obietnicą prezydenta Sosnowca, na mieszkańców czeka nagroda. Miasto w drugi weekend listopada zaprasza na „Sosnowiec za pół ceny – bonus za frekwencję”.

Przypomnijmy, że przed wyborami do parlamentu prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński ogłosił, że jeśli frekwencja w mieście będzie wyższa o 10 proc. niż w wyborach samorządowych w 2018 roku, na mieszkańców czekają zniżki. Celem było przekroczenie bariery 61,25 proc. Okazuje się, że nie było z tym problemu. Do urn udało się aż 101 393 mieszkańców, a więc 64,03 proc. wyborców.

– Zgodnie z obietnicą, sosnowieckie baseny będą za pół ceny, podobnie jak bilety do Teatru Zagłębia. To nie wszystko. MOSiR rozszerzył ofertę o korty tenisowe, czy też siłownię. Mamy też sporo zapytań od sosnowieckich przedsiębiorców, dlatego aby akcja miała szerszy wydźwięk, zapraszamy ich do wzięcia udziału – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Promocja będzie obowiązywać w drugi weekend listopada (8-10 listopada) pod nazwą „Sosnowiec za pół ceny – bonus za frekwencję”. Tańsze bilety oferuje Klimontowskie Centrum Aktywności Rodzinnej. Można będzie skorzystać z basenu, aqua fitnessu oraz siłowni. Podobnie będzie na pływalni przy Bohaterów Monte Cassino, gdzie nie tylko tańsze będzie wejście na pływalnię, ale też na saunę oraz aqua fitness. O połowę spadnie cena kortów tenisowych przy stadionie lekkoatletycznym i przy Al. Mireckiego, ślizgawka na Stadionie Zimowym oraz tenis stołowy w hali przy Baczyńskiego.

Teatr Zagłębia przygotował 8 i 9 listopada przedstawienie „Tartuffe” oraz atrakcje w ramach Nocy Teatrów Metropolii, organizowane przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Bilety przez dwa dni będą kosztowały 20 zł.

Miasto zachęca także przedsiębiorców z wszystkich branży, aby dołączyli do akcji. – Wspólnie podziękujmy sosnowiczanom za wysoką frekwencję i zachęćmy ich do odwiedzin waszych lokali i firm – zachęca Arkadiusz Chęciński.

Wysoką frekwencję odnotowano nie tylko w Sosnowcu, ale także w całym Zagłębiu. W Dąbrowie Górniczej wyniosła ona 63,89 proc., w Będzinie 63,79 proc., a w Czeladzi – 62,95 proc. W skali kraju frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 61,74 proc.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Oficjalne wyniki wyborów 2019. Jak zagłosowali Zagłębiacy?

Wybory 2019. W wyborach do Senatu Joanna Sekuła i Beata Małecka-Libera pokonały PiS

Wybory 2019. W Zagłębiu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Senat dla opozycji

11 KOMENTARZE

 1. Może wreszcie do Chęcińskiego dotrze, że nawet przy rekordowej frekwencji sosnowiczanie mają w d….ie jego PO, więc niech przestanie politykować i wreszcie weźmie się za robienie tego za co mu płacimy, najlepiej we współpracy z Rządem, wtedy dużo więcej można ugrać dla miasta. Chęciński do roboty!!!

  • Czy wy Pisiory możecie przestać już jątrzyć? Wieczne narzekania. Waszych komentarzy nie da się już czytać. To źle, to niedobrze. I tak w kółko. A co do Chęcińskiego – robi więcej niż za poprzednich kadencji Górski.

   • Czyli twoim zdaniem to dobrze, źe Chęciński zamiast być samorządowcem i prezydentem WSZYSTKICH mieszkańców, jest brutalnym politykiem jednej opcji, na którą już drugi raz z rzędu NIE głosowało 80% sosnowiczan? Jego uwielbienie i zaangażowanie tylko w PO dyskryminuje, a czasami obraża 80% mieszkańców Sosnowca którzy NIE głosowało na PO!

    • Jak na razie to Ty obrażasz mieszkańców pisząc takie brednie. Idź sobie politykę uprawiaj gdzie indziej. Chęciński jaki jest, taki jest, nie ma żadnej gwarancji, że ten kto by go ewentualnie zastąpił byłby lepszy, więc nie rób fal, bo tylko Jezus umiał po nich chodzić.

  • Brednia numer 1: „Chęciński jest brutalnym politykiem” – On w rzeczywistości jest Lansiarzem otoczonym przez gurpkę klakierów.
   Brednia numer 2: „Jego uwielbienie i zaangażowanie tylko w PO” – tak tylko przypominam że w poprzednich wyborach startował jako „bezpartyjny” , stucznie (jak pokazuje czas) się od nich odcinając. Co świadczy o jego cynizmie i innych cechach. On ich nie wielbi, on ich wykorzystuje dla siebie.

 2. Cynik to mało to jest słaby charakter który z furią reaguje na każdą krytykę, powinien korzystać ze wspomagania jakiegoś specjalisty medycznego aby gasić te emocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here