W niedzielę w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zanotowano rekordową frekwencję wyborczą. Zgodnie z obietnicą prezydenta Sosnowca, na mieszkańców czeka nagroda. Miasto w drugi weekend listopada zaprasza na „Sosnowiec za pół ceny – bonus za frekwencję”.

Przypomnijmy, że przed wyborami do parlamentu prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński ogłosił, że jeśli frekwencja w mieście będzie wyższa o 10 proc. niż w wyborach samorządowych w 2018 roku, na mieszkańców czekają zniżki. Celem było przekroczenie bariery 61,25 proc. Okazuje się, że nie było z tym problemu. Do urn udało się aż 101 393 mieszkańców, a więc 64,03 proc. wyborców.

– Zgodnie z obietnicą, sosnowieckie baseny będą za pół ceny, podobnie jak bilety do Teatru Zagłębia. To nie wszystko. MOSiR rozszerzył ofertę o korty tenisowe, czy też siłownię. Mamy też sporo zapytań od sosnowieckich przedsiębiorców, dlatego aby akcja miała szerszy wydźwięk, zapraszamy ich do wzięcia udziału – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Promocja będzie obowiązywać w drugi weekend listopada (8-10 listopada) pod nazwą „Sosnowiec za pół ceny – bonus za frekwencję”. Tańsze bilety oferuje Klimontowskie Centrum Aktywności Rodzinnej. Można będzie skorzystać z basenu, aqua fitnessu oraz siłowni. Podobnie będzie na pływalni przy Bohaterów Monte Cassino, gdzie nie tylko tańsze będzie wejście na pływalnię, ale też na saunę oraz aqua fitness. O połowę spadnie cena kortów tenisowych przy stadionie lekkoatletycznym i przy Al. Mireckiego, ślizgawka na Stadionie Zimowym oraz tenis stołowy w hali przy Baczyńskiego.

Teatr Zagłębia przygotował 8 i 9 listopada przedstawienie „Tartuffe” oraz atrakcje w ramach Nocy Teatrów Metropolii, organizowane przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Bilety przez dwa dni będą kosztowały 20 zł.

Miasto zachęca także przedsiębiorców z wszystkich branży, aby dołączyli do akcji. – Wspólnie podziękujmy sosnowiczanom za wysoką frekwencję i zachęćmy ich do odwiedzin waszych lokali i firm – zachęca Arkadiusz Chęciński.

Wysoką frekwencję odnotowano nie tylko w Sosnowcu, ale także w całym Zagłębiu. W Dąbrowie Górniczej wyniosła ona 63,89 proc., w Będzinie 63,79 proc., a w Czeladzi – 62,95 proc. W skali kraju frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 61,74 proc.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Oficjalne wyniki wyborów 2019. Jak zagłosowali Zagłębiacy?

Wybory 2019. W wyborach do Senatu Joanna Sekuła i Beata Małecka-Libera pokonały PiS

Wybory 2019. W Zagłębiu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Senat dla opozycji