Wielkimi krokami zbliża się finał akcji „Lato w teatrze” w Teatrze Zagłębia. Przez dwa tygodnie uczestnicy pracowali nad przedstawieniem, które będzie można zobaczyć już w ten weekend. W czwartek, w ramach akcji promocyjnej, zaprosili do udziału w zabawie Mannequin Challenge.

Lato w teatrze to ogólnopolska akcja w ramach której dzieci i młodzież mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach teatralnych prowadzonych w czasie wakacji. Jednak to nie tylko zabawa, to także szansa na wygranie nawet 40 000 złotych.

W tegorocznej edycji do programu przystąpił będziński Teatr Dzieci Zagłębia i sosnowiecki Teatr Zagłębia, który w czwartkowe popołudnie, w ramach akcji promocyjnej, zaprosił mieszkańców do wspólnej zabawy Mannequin Challenge.

Mannequin Challenge to akcja, w której grupa osób zastyga w naturalnych pozycjach (np. jedząc, rozmawiając przez telefon) a jedna osoba nagrywa tę scenę. Im więcej osób, tym ciekawsze i efektywniejsze nagranie. W ramach akcji odbyło się też malowanie emocji na folii streczowej do której zaprosili przechodniów oraz pokazy tańca.

Akcja promowała warsztaty oraz spektakl realizowany w ramach programu „Lato w teatrze” w Teatrze Zagłębia.

– Podczas dwutygodniowych warsztatów, których ideą jest twórcza zabawa teatrem, uczestnicy samodzielnie tworzą przedstawienie: tekst, scenografię i kostiumy, multimedia. Na starcie znają tylko temat – w tym roku naszym hasłem jest „koniec” – cała reszta zależy od nich – mówi Ewa Koralewska, rzeczniczka Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Efekty pracy młodych aktorów podziwiać będzie można w najbliższy weekend, 8 i 9 lipca o 17:00 na scenie Teatru Zagłębia. Bezpłatne wejściówki można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów.