Przez trzy miesiące, w specjalnie zaaranżowanej i wyposażonej strefie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej zrealizowano ponad 100 przedsięwzięć sportowych, społecznych i artystycznych. Wzięło w nich udział 15 tys. mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego.

W ramach Fabryki Pełnej Wydarzeń do końca września 2020 roku odbyło się ponad 100 różnych przedsięwzięć artystycznych, kulturalnych i społecznych, w tym m.in. koncerty Tymona Tymańskiego, Noviki, Sonbird, Kampa, czy Tęskno, pokazy filmów w ramach Letniego kina plenerowego, spektakle teatralne m.in. „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza czy „Niedźwiedź i oświadczyny” Antoniego Czechowa w wykonaniu Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej. Organizowane były tu także cykliczne zajęcia jogi i nordic walking.

– Dużo zieleni, otwartość, dobra infrastruktura i przyjazny klimat – z tych elementów stworzyliśmy na terenie Fabryki Pełnej Życia strefę oferującą naszym gościom wielość różnorodnych wydarzeń i aktywności. Zależało nam, by była to przestrzeń kultury, wypoczynku, spotkań, rekreacji, doświadczeń kulinarnych – dająca wiele możliwości, pobudzająca do działania i zachęcająca do spędzania wolnego czasu – mówi Wojciech Czyżewski, prezes spółki Fabryka Pełna Życia.

Lato w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej – fot. Fabryka Pełna Życia

Cykl fabrycznych wydarzeń ruszył z początkiem lipca, jako jeden z pierwszych tego typu projektów w regionie. – Ze względu na zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa sanitarnego związanego z ograniczeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się COVID-19 był to organizacyjne bardzo trudny projekt, ale najważniejsze, że udało nam się go przeprowadzić, i co niezwykle istotne, jego współtwórcami byli mieszkańcy, organizacje pozarządowe, artyści, aktywiści, instytucje kultury, czy lokalni przedsiębiorcy. Im wszystkim należą się podziękowania, a liczba osób, które odwiedziło Fabrykę Pełną Życia, pokazuje jakim potencjałem dysponuje nasza fabryka – podkreśla Wojciech Czyżewski.

Lato w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej – fot. Fabryka Pełna Życia

Prezes spółki zdradza, że mieszkańcy jeszcze w tym roku mogą spodziewać siękolejnych projektów w Fabryce Pełnej Życia. – Mam nadzieję, że nasza zimowa oferta będzie równie ciekawa i atrakcyjna, nie tylko dla mieszkańców z Dąbrowy Górniczej, ale także z innych miast regionu – dodaje prezes Czyżewski.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here