Już po raz szósty w Sosnowcu zorganizowany zostanie Tydzień Dziecka. Przez siedem dni na najmłodszych mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji.

Międzynarodowy Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji miasta Zagłębia Dąbrowskiego przygotowały wiele atrakcyjnych wydarzeń dla najmłodszych, o których dzieci z pewnością tak szybko nie zapomną.

Najwięcej atrakcji dla najmłodszych z okazji ich święta przygotował Sosnowiec. Tu Dzień Dziecka potrwa nie dzień, a aż siedem dni! Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekać będą różnorodne atrakcje. Tydzień Dziecka rusza w piątek, 25 maja, od wyczekiwanego oficjalnego otwarcia basenu przy Bohaterów Monte Cassino.

– Dzień Dziecka można świętować tylko 1 czerwca, ale po co, skoro można równie dobrze przez cały tydzień? Po raz szósty w Sosnowcu najmłodsi przez 7 dni będą mieli ogrom atrakcji – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Imprezy plenerowe odbywać się będą głównie na Górce Środulskiej. I to właśnie tam, sobotnie popołudnie minie pod hasłem „Dzień zdrowia i urody”. – Tego dnia będziemy mieli nie tylko coś dla dzieci, ale także dla mam, z okazji przypadającego na ten dzień ich święta – zapowiada Michał Mercik, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

W kolejnym dniu, również na Górce Środulskiej, na najmłodszych czekać będą m.in. spotkania z Damianem Kordasem (zwycięzca MasterChefa) oraz Julią Cymbaluk (zwycięzca MasterChef Junior). Nie zabraknie smakołyków, warsztatów i wielu pyszności. Tego dnia odbędzie się także Bieg dla hospicjum.

W poniedziałek, 28 maja impreza przeniesie się na Stawiki. Na Wake Zone na najmłodszych czekać będą narty wodne, wakeboard, szkolenia i zajęcia praktyczne. Dzieci atrakcje mają za darmo. Wtorek na Górce Środulskiej będzie bajkowy – to dzięki kinowemu maratonowi z animacjami, a środa to dzień z Caritasem.

Wielki finał odbędzie się w czwartek, 31 maja. Tego dnia, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Będzie i coś na sportowo, i kulturalnie, nie zabraknie konkursów, a co za tym idzie atrakcyjnych nagród. Będzie strefa rycerzy i księżniczek, strefa piracka, strefa astronautów z akademią Jedi, wielkie kolorowe dmuchańce, warsztaty językowe, animacje i wiele, wiele innych.

Każdego dnia na naszych milusińskich czekają najlepsze dziecięce hity kinowe ostatnich lat na wielkim telebimie, dmuchane atrakcje, a w wybrane dni także konkursy i zabawy oraz wata cukrowa.