W niedzielę, 19 listopada sosnowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Udało się to dzięki interwencji mieszkańców, którzy ujęli kierującego przed przyjazdem policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, przy ulicy Będzińskiej w Sosnowcu. Na jednym ze skrzyżowań, pomimo zmieniających się świateł przed sygnalizatorem, stał pojazd marki volvo. Sytuacja ta wzbudziła zainteresowanie innych uczestników ruchu drogowego oraz przechodniów, którzy początkowo obawiali się, iż mężczyzna w pojeździe jest nieprzytomny, bowiem nie reagował na wołanie oraz trąbienie.

Dopiero po otwarciu drzwi od pojazdu interweniujący poczuli silną woń alkoholu. Jeden z kierowców, aby uniemożliwić dalszą podróż pijanemu kierowcy, zaparkował swój samochód tuż przed volvo, a pozostali świadkowie zdarzenia próbowali wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. Wówczas, 43-letni nietrzeźwy mieszkaniec Mysłowic stał się agresywny.

Mężczyzna usiłując uciec z miejsca zdarzenia uderzył w pojazd zaparkowany przed nim, a następnie potrącił jedną z interweniujących kobiet. Doznała ona urazu głowy i została zabrana przez pogotowie do szpitala celem udzielenia pomocy. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali i przebadali mężczyznę. Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła 2,1 promila.