Policjanci z Zawiercia i Ogrodzieńca zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad bliskimi. Obaj mieszkańcy powiatu usłyszeli zarzuty. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Zawierciańscy policjanci otrzymali informację o pobiciu kobiety przez męża. 46-latka, która była bita po twarzy i szarpana za włosy, czekała na patrol przed domem. W środku przebywał 51-letni mężczyzna będący pod silnym działaniem alkoholu, który był agresywny. Nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń. Został zatrzymany. Mężczyzna naruszył wydane wobec niego sankcje: zakaz zbliżania się do żony i dzieci, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Zatrzymany został także inny mężczyzna, który znęcał się nad swoją partnerką. 28-latek od dłuższego czasu, będąc pod działaniem alkoholu, wszczynał w domu awantury. Ubliżał 36-latce, groził jej pobiciem, a nawet pozbawieniem życia. Kobieta bała się go, gdyż ją popychał i szarpał, a nawet kopał i bił po całym ciele. Mieszkaniec gminy Ogrodzieniec usłyszał już zarzuty.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn. 51-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. 28-latek dwa miesiące spędzi za kratami. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.