Czeladź zajęła drugie miejsce w wojewódzkim etapie plebiscytu „Świeć się z Energą” na Świetlną Stolicę Polski. Na zagłębiowskie miasto oddano 21 281 głosów. Zwycięzcą okazało się Bielsko Biała, na które zagłosowało 32 638 osób.
W zeszłym roku Czeladź zdobyła pierwsze miejsce, w tym drugie.

– Sukces tym większy, że daleko w tyle zostawiliśmy licznie zgłoszone do konkursu miasta. A drugie miejsce i porażka z Bielsko – Białą to nie był wstyd, bowiem podbeskidzkie miasto było w tym roku wyjątkowo pięknie przystrojone. Wiem coś o tym, bo miałem okazję w Nowym Rok spacerować po bielskiej starówce i naocznie zobaczyć, jak prezentuje się nasz główny konkurent do zwycięstwa. I byłem pod wrażeniem. Gratuluję władzom Bielska – Białej i mieszkańcom tego pięknego miasta świątecznego wystroju i zwycięstwa – skomentował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

To już trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji Świeć się z Energą. W tegorocznym konkursie zwycięzca regionalny może liczyć na nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu o wartości 10 tys. zł. Dla ogólnopolskiego zwycięzcy przewidziano natomiast tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz dobroczynne nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł w tym sprzęg AGD, lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz nowoczesna instalacja fotowoltaiczna dla domu dziecka.

Drugi etap, czyli ogólnopolski finał konkursu plebiscytowego, będzie trwać od  14 do 25.01.2022 roku.