Zagłębie Sosnowiec do końca sezonu będzie sobie musiało radzić bez swojego kapitana. Tomasz Nowak na treningu zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i w przyszłym tygodniu czeka go operacja.

Nowy trener Zagłębia będzie miał spory problem. Prawdopodobnie do końca sezonu nie będzie mógł skorzystać z Tomasza Nowaka, który na treningu doznał poważnej kontuzji. Kapitan sosnowiczan zerwał więzadło krzyżowe prawego stawu kolanowego.

32-letni Nowak ma przejść zabieg rekonstrukcji zerwanego więzadła, po którym powrót do zdrowia zajmuje zwykle od sześciu do dziewięciu miesięcy. Zabieg odbędzie się w najbliższy wtorek w klinice Galen w Bieruniu Starym, gdzie wcześniej Nowak miał robione badania, włącznie z rezonansem magnetycznym.

– Operację mam we wtorek, ale szczegółów jeszcze nie znam. Na razie muszę zrobić wszystkie niezbędne badania. Jest to pierwsza moja cięższa kontuzja, mam nadzieję, że ostatnia. To jest dla mnie najtrudniejsze, bo mam świadomość tej rozłąki z piłką. Najdłuższa moja przerwa trwała 2-3 tygodnie. Teraz to najprawdopodobniej 6-7 miesięcy – powiedział Tomasz Nowak.

Kapitan sosnowiczan, gdy tylko poczuł ból, spodziewał się, że to coś poważnego. – Do kliniki jechałem świadomy tego, co mi jest. Nigdy nie czułem takiego bólu, więc wiedziałem, że to coś poważnego. Jak o tym opowiadam, to porównuje go do przejeżdżającego po kolanie tira. Cały czas jednak miałem nadzieję, że nie jest to to, co myślę. Był to dla mnie wyrok. Nie ukrywam. Jak już usłyszałem pierwsze i to najważniejsze zdanie profesora to dalej ciężko było mi się skupić. Ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy w tej sytuacji, jednak po tylu latach nieoszczędzania się i eksploatowania ciała będzie moment na regenerację mięśni brzucha czy pleców. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak wygląda rehabilitacja po takim zabiegu. Tylko po opowieściach mogę się spodziewać tego co mnie czeka. Ale jestem przygotowany na ciężką i żmudną pracę i jestem pewien, że ona sprawi, że moje ciało jak i organizm będą silniejsze – mówi Nowak.

Dla Zagłębia Sosnowiec kontuzja kapitana to ogromny cios. Klub walczy o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, a Nowak to jeden z liderów zespołu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kto zostanie trenerem Zagłębia Sosnowiec? Pojawia się kilka nazwisk