Trzy dni po zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru 25-latek znów został zatrzymany. Mężczyzna ponownie znęcał się nad swoją partnerką. Sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie.

W drugi dzień minionych świąt 25-letni sprawca przemocy domowej został zatrzymany. Wtedy wobec mieszkańca Zawiercia zastosowano dozór policyjny. Mężczyzna miał też prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej partnerki i nakaz opuszczenia mieszkania.

Jak się jednak okazało, sprawca przemocy domowej wrócił do wspólnie zajmowanego lokalu, w którym przebywał wraz z partnerką i dziećmi przez kolejne trzy dni, do momentu kiedy znów nie „podniósł ręki” na kobietę.

Interweniował policyjny patrol, który ponownie zatrzymał oprawcę. Tym razem sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu oprawcy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Sąd zdecydował także o tymczasowym aresztowaniu innego sprawcy przemocy. 61-latek od wielu lat znęcał się nad swoją żoną. Wyganiał ją z domu, ubliżał jej, a także popychał i szarpał w obecności dziecka, które też wyzywał. Pod koniec grudnia chwycił za nóż, aby zagrozić kobiecie. Mieszkaniec Zawiercia został zatrzymany. Najbliższy miesiąc spędzi w izolacji.

Za znęcanie się grozi kara nawet 5 lat więzienia.