Policjanci z Będzina zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o znęcanie psychiczne i fizyczne nad swoją matką. Decyzją sądu domowy oprawca najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Jak wynika z ustaleń policjantów 29-letni mieszkaniec Będzina znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką od wyjścia ze szpitala w październiku bieżącego roku. Agresja wyrodnego syna nie ograniczała się tylko do wyzwisk i gróźb, przybierała też często formę rękoczynów.

Zastraszona 51-latka do tej pory nie informowała o swoich problemach. Kobieta nie szukała też pomocy w żadnej instytucji. Eskalacja agresywnego zachowania domowego oprawcy narastała z czasem. Kilka dni temu rozegrał się kolejny dramat 51-letniej kobiety, gdy jej syn wszczął kolejną awanturę. Napastnik kilkakrotnie rękami uderzył w twarz swoją matkę.

Domowy oprawca został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia