Szpital w Czeladzi od lat tonie w długach. Fatalna kondycja finansowa, prowadzonej przez powiat jednostki, odbija się na jakości świadczonych usług medycznych. Pomoc w zakupie nowego sprzętu zadeklarowało miasto.

Szpital w Czeladzi podlega Starostwu Powiatowemu w Będzinie. Niestety placówka jest w fatalnej kondycji finansowej. Wieloletnie zaniedbania widać na każdym kroku. Przestarzały sprzęt i braki na oddziałach mocno odczuwają pacjenci.

W fatalnym stanie jest także izba przyjęć, gdzie pacjenci oczekują szybkiej i skutecznej pomocy. Z tego też powodu pomoc finansową zadeklarował burmistrz Czeladzi.

– Postanowiliśmy jako gmina odpowiedzieć na prośbę kierownika szpitalnej izby przyjęć dr Marka Rajcy i niestety byłego już dyrektora szpitala dr Jacka Kołacza i wyposażyć izbę przyjęć w nowy, uzgodniony z lekarzami sprzęt medyczny. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczymy 60 tys. zł. Dodatkowo, tak jak w roku ubiegłym, zasilamy kwotą 50 tys. zł. poradnię zdrowia psychicznego – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Miasto zapowiada także pomoc w doposażeniu innych szpitalnych oddziałów w kolejnych latach.

Czy Twoim zdaniem dekomunizacja ulic jest potrzebna?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...