W sobotę, 16 września do Dąbrowy Górniczej zawita kolejna impreza rowerowa. Tym razem będzie to przedostania tegoroczna edycja maratonu Vienna Life Lang Team. Kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami.

Dąbrowa na dobre wkomponowała się w krajobraz rowerowych imprez w Polsce. Gościła m.in. Tour de Pologne, a także zawody MTB. 16 września miłośnicy kolarstwa górskiego ponownie zawitają do miasta.

– Mam przed oczami widok startujących – jaką mają z tego frajdę, jaki mają zapał do sportowej walki. To po prostu bardzo cieszy. Jestem przekonany, że teraz będzie podobnie i tegoroczna edycja Vienna Life Lang Team Maraton znów przyciągnie do Dąbrowy Górniczej wielu miłośników dwóch kółek w wydaniu MTB – mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Centrum imprezy znajdzie się w parku Hallera, gdzie powstanie miasteczko zawodów. Dla rowerzystów przygotowano cztery propozycje, różniące się pod względem długości i stopnia trudności. Dziesięciokilometrowa Parada Rodzinna cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych i całych rodzin. A pozostałe dystanse – mini, medio i grand fondo – przyciągają kolarzy górskich z całej Polski.

Zapisy online trwają. Będzie można zapisać się także na miejscu, w biurze zawodów. 15 września w godz.16-19, 16 września w godz.8-10. Szczegółowe informacje o zawodach TUTAJ.

Podczas wyścigu, wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Dotyczy to ulic: Królowej Jadwigi, Górników Redenu, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Księdza Grzegorza Augustynika, Księdza Józefa Poniatowskiego, Twarda, Zawidzkiej, Konarskiego, Graniczna, wiadukt nad torami PKP, ul. Olszowej, ul. Siewierska, ul. Zakładowa, ul. Jasna, ul. Konstytucji, ul. Ujejska, ul. Kwiatowa, ul. Olimpijska, ul. Mieszka I, ul. Cupiała, ul. 1 Maja i ronda Merkury.

Jak oceniasz tempo zmian zachodzących w Czeladzi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Te rowerowe wyścigi potrzebne nam jak dziura w moście. Niech jeżdżą za miastem, a nie tarasują nam ulic. Nas to już nie bawi, tylko denerwuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here