Wiemy już, kto wystąpi podczas tegorocznych Dni Sosnowca. Przez trzy dni, na scenie zlokalizowanej w Parku Sieleckim, pojawi się m.in. Shazza, Cleo oraz Lady Pank.

Tegoroczne święto odbędzie się w dniach 2-4 czerwca. Dni Sosnowca 2017 będą wyjątkowe, bo połączone ze 115-leciem nadania praw miejskich. Tradycyjnie już odbędą się w Parku Sieleckim.

Podobnie, jak w latach ubiegłych to wyjątkowe muzyczne święto odbywające się w Sosnowcu podzielone zostanie na trzy bloki tematyczne, tak aby zaspokoić różne gusta muzyczne sosnowiczan.

Piątek to muzyka disco i dance z gwiazdą wieczoru Shazzą, w sobotą będzie pop’owo i rock’owo, na scenie pojawi się m.in. Cleo, tym razem bez Donatana. Niedziela to czas dla lokalnych zespołów, które zostaną wyłonione w konkursie, a na deser Lady Pank.

Program Dni Sosnowca 2017

Piątek, 2 czerwca

Power Play – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo oraz muzykę dance. Znani m.in. z takich przebojów jak: „Lubisz to lubisz” czy „Co ma być to będzie”.

Mario Bischin – muzyk pochodzący z Rumunii, grający muzykę dance i pop. Jego utwór zatytułowany „No goodbye” stał się hitem w Europie.

Shazza – polska piosenkarka, niegdyś przedstawicielka nurtu disco polo, na początku XXI wieku muzyki pop i dance. Znana z takich utworów jak: „Baiao bongo”, „Bierz co chcesz” czy „Egipskie noce”.

Sobota, 3 czerwca

Sami – polski zespół rockowo-popowy. Ich debiutancki singiel „Lato 2000” nuciła cała Polska.

Cleo – dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Donatanem. Obecnie występuje sama, ma już na koncie pierwszy solowy album.

T.Love – legendarna już grupa, która do Sosnowca wraca po 18-latach. Ostatni raz na dniach Sosnowca zespół Muńka Staszczyka wystąpił w 1999 roku.

Niedziela, 4 czerwca

Lokalne zespoły wyłonione w konkursie

Lady Pank – na deser polski zespół rockowy, którego przedstawiać, zwłaszcza nieco starszej młodzieży nie trzeba.

11 czerwca na Placu Papieskim odbędą się główne uroczystości związane z nadaniem praw miejskich. Głównym wydarzeniem obchodów będzie koncert „Santo Subito” Piotra Rubika.