Po raz kolejny w sosnowieckim Egzotarium podziwiać można liczne ekspozycje storczyków, kaktusów i kompozycji kwiatowych w ramach kolejnej edycji Dni Orchidei i Kaktusów. Wystawę można podziwiać przez cały weekend.

Jak zawsze motywem przewodnim wystawy jest wiele gatunków i hybryd storczyków, tym razem w doborowym towarzystwie kaktusów, roślin cytrusowych i owadożernych. Nowością są zaś epifityczne rośliny z tropików i tillandsie. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa prac fotograficznych znanego sosnowieckiego artysty – Ryszarda Ruszkiewicza pt. „Pejzaże Sosnowca”.

– Zapraszamy na Dni Orchidei do Sosnowca. Już po raz szesnasty przygotowaliśmy wystawę orchidei. Pokazujemy wiele gatunków storczyków. Dopełnieniem wystawy jest ekspozycja kaktusów, są też zioła, rośliny z tropików i tillandsie. Prezentujemy również rośliny nadające się do terrariów, paludariów i orchidariów. Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie – zachęca Beata Biała, organizator wydarzenia.

Tradycyjnie wystawie towarzyszy kiermasz roślin i akcesoriów do ich uprawy. Wszelkich porad dotyczących uprawy roślin udzielą wystawcy i członkowie Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei.

Wystawa czynna jest od piątku (21 kwietnia) i potrwa do niedzieli (23 kwietnia) w godzinach 10.00-18.00. Cena biletu normalnego to 3 zł, a ulgowego 2 zł.