Dni Czeladzi 2018. Kabaret Smile to kolejna gwiazda tegorocznych Dni Czeladzi.

Kabaret Smile to drugi kabaret, który rozbawi Zagłębiaków na tegorocznych Dniach Czeladzi.

Kabaret Smile powstał we wrześniu 2003 roku w Lublinie. Reprezentuje różne rodzaje humoru, od dowcipu obyczajowego po parodię różnorakich stylów muzycznych. Jego twórcy często podkreślają w wywiadach, że ważny jest dla nich żart sytuacyjny.

– Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego, bo po co parodiować komedię – mówią o sobie członkowie kabaretu.

Artyści z Lublina są często nagradzani za swoją twórczość. Mają na swoim koncie m.in. nagrodę publiczności i pierwsze miejsce na XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek” (2011), nagrodę publiczności i tytuł „DeBeściaka” w IX Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej (2010) oraz nagrodę publiczności na XXIV Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie (2008). Kabaret Smile tworzą Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski i Paweł Szwajgier.

– Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami – dodają twórcy.

Kabaret Smile to kolejna już propozycja dla mieszkańców najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Wcześniej pisaliśmy o Kabarecie pod Wyrwigroszem i zespole Luxtorpeda.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 2. – W tym roku Dni Czeladzi wyjątkowo będziemy świętować na stadionie, a nie w amfiteatrze w Parku Grabek. Wszystko przez kompleksowy remont tego terenu – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Kto jeszcze wystąpi w tym roku na urodzinach miasta? Jutro przedstawimy kolejną gwiazdę! 

Tygodnik Twoje Zagłębie jest patronem medialnym tegorocznych Dni Czeladzi.