Dni Będzina zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku miasto postawiło na prawdziwe gwiazdy. Na scenie nie zabraknie takich wykonawców, jak Kombii, Wilki, Lemon czy Michał Szpak.

Tegoroczne Dni Będzina odbędą się w drugi weekend czerwca czyli 10-11 czerwca, tradycyjnie już w parku na Dolnej Syberce. Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Podczas obchodów będzie można podziwiać pokazy sztucznych ogni, wziąć udział w licznych konkursach, kiermaszach oraz spędzić czas przy stoiskach promocyjnych i punktach gastronomicznych.

Różnorodne brzmienia umilą czas nawet najbardziej wymagającym fanom, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie nie zabraknie takich wykonawców, jak Kombii, Wilki, Lemon czy Michał Szpak. Jednak zanim na scenie pojawią się gwiazdy polskiej estrady, na mieszkańców czeka szereg atrakcji.

Wielkie muzyczne święto poprzedzi Bitwa Graffiti, która odbędzie się 10 czerwca o godzinie 9:30, na terenie Ulicznej Galerii Sztuki. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Dj FEEL-X. Wieczorem niebo rozbłyśnie milionami świateł za sprawą drużyn z Polski, Litwy oraz Czech, które zaprezentują się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pirotechnicznego Magic Fireshow.

11 czerwca odbędzie się Rowerowa Gra Miejska w której zadaniem uczestników będzie poruszanie się na rowerach pomiędzy punktami oznaczonymi na mapie Będzina i rozwiązanie określonych zadań oraz zebranie dowodów na karcie gry, które poświadczą o obecności uczestnika w danym punkcie.

Dla fanów aktywnego spędzania czasu przygotowano turniej piłki nożnej, Trio Basket, Interpromex-MPWiK-MZBM, tenisa ziemnego dla dzieci, siatkówki plażowej i Oldboye. Emocji nie zabraknie!

Program Dni Będzina 2017

Sobota, 10 czerwca

Rockomotive – pierwszego dnia na będzińskiej scenie wystąpi formacja prezentująca muzykę w stylistyce typowo rockowo-bluesowej.

Big Day – polski zespół rockowy, który przedstawi brzmienia przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych.

Michał Szpak – polski piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i rocka. Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show X-Factor w TVN.

Kombii – na koniec muzycznej podróży pojawi się polski poprockowy zespół Kombii utworzony w 2003 roku, na czele którego stoi wszystkim znany Grzegorz Skawiński.

Niedziela, 12 czerwca

Krzikopa – kapela grająca śląską muzykę z jej pierwotną, folkową energię przemnożoną przez ogień drzemiący w członkach zespołu.

Agata Sobocińska – polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę pop, a także wokalistka zespołu The Last Ride.

LemON – polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta.

Wilki – finał będzie należeć do zespołu Wilki, który powstał z inicjatywy frontmana zespołu Roberta Gawlińskiego. Rok 2017 jest dla zespołu szczególny, ponieważ grupa obchodzi 25-lecie istnienia.

Dotychczas poznaliśmy już artystów, którzy wystąpią podczas Dni Dąbrowy Górniczej (26-28.05), Dni Sosnowca (2-4.06), Dni Jaworzna (10-11.06) oraz Dni Czeladzi (24-25.06). W przyszłym tygodniu powinniśmy także poznać artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Wojkowic.