W dąbrowskim parku wodnym Nemo – Świat Rozrywki zakończyła się m.in. wymiana wentylacji w strefie basenów rekreacyjnych. W planach są kolejne remonty.

Na początku wakacji zakończył się remont strefy basenów zewnętrznych, który objął nieckę basenu rekreacyjnego wypływowego, brodziki strefy zewnętrznej oraz zewnętrzny basen sportowy.

– Systematycznie prowadzona jest także modernizacja strefy saun, gdzie wymieniono m. in. siedziska i okładziny drewniane – przekazał Marek Jaromin, rzecznik prasowy dąbrowskiego aquaparku.

To jednak nie koniec planowanych inwestycji. – W najbliższym czasie planowane są jeszcze prace związane z modernizacją systemu wentylacji zjeżdżalni i ich systemu elektronicznego, remont wraz z modernizacją systemu elektronicznego przejdą również szatnie aquaparku i kręgielnia. Tam wymieniony zostanie system sterowania torami – wymienia Marek Jaromin.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zmodernizowano nieckę basenu rekreacyjnego. Pojawiły się także nowe atrakcje dla dzieci.

Prowadzone obecnie i zaplanowane na lata 2017-2019 prace modernizacyjne możliwe są dzięki kolejnemu dokapitalizowaniu spółki przez miasto. Przypomnijmy tylko, że w ostatnim czasie Dąbrowa Górnicza przekazała na modernizację aquaparku 2,8 mln zł.

– Wszystkie prace modernizacyjne prowadzimy w myśl akcji „Nemo zmienia się dla Ciebie”. Nawet najlepszy produkt z czasem wymaga modernizacji i poprawy infrastruktury. To analogiczna sytuacja jaką zastaje każdy z nas w swoich mieszkaniach – po pewnym czasie remont jest konieczny, by mieszkało nam się przyjemnie – podsumowuje Marek Jaromin.