Od soboty, strefa basenu rekreacyjnego w Parku Wodnym Nemo dostępna jest już dla miłośników wodnych szaleństw. Co się zmieniło?

W 2014 roku miasto stało się jedynym właścicielem spółki Nemo Wodny Świat, odkupując udziały od Nemo Investment. Od tego czasu miasto regularnie, z pieniędzy podatników, dofinansowuje Nemo kilkoma milionami rocznie. Pomimo tego placówka i tak co roku przynosi straty.

Warto także dodać, że pomimo regularnych przypływów gotówki, archaiczny obiekt przez lata nie był remontowany. W końcu jednak zdecydowano o jego odnowieniu.
Strefa basenu rekreacyjnego została zamknięta na początku września. Początkowo, pracownicy Nemo zakładali, że przerwa potrwa około miesiąca. Okazało się jednak, że do wyremontowania jest więcej, niż wcześniej sądzono.

Wyremontowany basen otwarto w sobotę. Co zostało zrobione? Prace obejmowały m.in. remont niecki basenowej od strony wewnętrznej i od strony podbasenia oraz odświeżenie wewnętrznego poszycia kopuły oraz świetliki. Pojawiły się także nowe atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnia „wąż” i suchy plac zabaw. Wnętrze wzbogacono o specjalny baner z zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych, bujaki oraz domki zabawowe dla dzieci.

 • P.

  Jeli to jest obiekt archaiczny, to PKZ będzie z okresu Welkiego Wybuchu…

 • życzliwy

  co to za tekst? bez ładu i składu. dosłownie częściami zerżnięty z informacji prasowej. nie rozpoczyna się akapitu „Warto także dodać,” bo dodajemy do poprzedniego akapitu… Tekst ciężko się czyta, urzędowy. nie ładni Pani Aniu. To nie jest dziennikarstwo tylko chałtura.

  • Heheszki

   Archaiczny „dziennikarz”, archaiczny basen, archaiczny tekst ?????? śmiech na sali. Ale pewnie ten komentarz zaraz usunie bo jej się nie spodoba. Niech lepiej sprzedaje ziemniaki na targu.

   • Heheszki

    Jakby co to screen zrobiony i będziemy wrzucać jak zastosuje cenzurę w komentarzach ?

    • Dark

     Heheszki – jakie masz śliczne nazwisko 😉

 • Pingback: Dąbrowski aquapark Nemo zapowiada kolejne remonty | Twoje Zagłębie()