Tymczasowy areszt zastosował dąbrowski sąd wobec 33-letniego mężczyzny, który na początku sierpnia pobił i grożąc nożem ograbił z dokumentów, pieniędzy i telefonu komórkowego mieszkańca Dąbrowy Górniczej.

Jak się okazało zatrzymany przez policjantów podejrzany mężczyzna przestępstwo popełnił w recydywie, gdyż w przeszłości odbył już karę 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo i rozbój. Teraz grozi mu kolejne 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia 2020 roku przy ul. Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej. Stróże prawa z dąbrowskiego garnizonu zostali powiadomieni o rozboju. – Pokrzywdzonym był mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który został zaczepiony, pobity i sterroryzowany nożem przyłożonym do szyi, a następnie okradziony z portfela z zawartością pieniędzy w kwocie ponad 150 złotych, kart bankomatowych, dokumentów oraz smartfon – przekazał Mariusz Miszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Pracujący nad sprawą policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę rozboju. Okazało się, że podejrzewany o napad 33-latek z powiatu trzebnickiego przestępstwo popełnił w recydywie, gdyż w przeszłości odbył już karę 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo i rozbój.

– Teraz za kolejny rozbój z użyciem noża oraz znieważenie zatrzymujących go policjantów grozi mu kolejne 12 lat więzienia. Funkcjonariuszom udało się również odzyskać skradziony w wyniku napadu smartfon – dodał rzecznik dąbrowskiej komendy.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here