Czterolatek z Sosnowca walczy z poważną chorobą, jednak walka o życie jest bardzo kosztowna. Chłopiec wciąż potrzebuje ponad 300 tys. złotych.

Kubuś Michalak to dzielny czterolatek z Sosnowca, który walczy z neuroblastomą, czyli rzadkim nowotworem, który daje przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby i szpiku. Chłopiec od kilku tygodni walczy o życie. Jego codzienność to teraz szpital, personel medyczny i bolesne oraz bardzo kosztowne leczenie.

Szansą na pokonanie nowotworu jest immunoterapia przeciwciałami ANTY GD-2. Leczenia zwiększa szanse przeżycia. Niestety – immunoterapia nie jest refundowana przez NFZ, a jest niezbędna, aby czterolatek mógł wygrać walkę o życie.

Leczenie Kubusia kosztuje niemal milion złotych – ta kwota to cena za jego małe życie, które zostało wystawione na ogromną próbę. Z pomocą rodzinie Kuby przyszli mieszkańcy Sosnowca, którzy pokazali, że mają ogromne serce i chęć pomocy innym.

Dzięki ogromnemu wsparciu mieszkańców udało się już zebrać ponad 660 tys. złotych. Jest to możliwe dzięki zbiórce na portalu siepomaga oraz dzięki prowadzonym licytacjom.

Niestety, aby dokończyć leczenie, potrzebne jest jeszcze 310 tys. złotych. Od tych pieniędzy zależy życie tego chłopca. Gra toczy się o najwyższą stawkę – o jego życie!

Pomóżmy młodemu sosnowiczaninowi!