Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Zagłębie, wraz z Czeladzią podpisała umowę, celem której będzie przekształcenie dawnej szkoły górniczej.

Budynek znajdujący się przy ulicy 21 listopada jest w opłakanym stanie. Brudna elewacja oraz graffiti na nim niedługo znikną. Dawna szkoła ma stać się miejscem, w którym powstanie 75 mieszkań na wynajem.

Budynek wraz z przyległą działką decyzją Rady Miasta został wniesiony do spółki aportem. Wspomniany teren obok dawnej szkoły także czekają zmiany. Powstanie tam parking na 100 miejsc, oraz 40 przynależnych do budynku garaży.

Przygotowana została już koncepcja, jak również wstępny kosztorys całej inwestycji. Ma ona kosztować minimum 21 milionów złotych. Kolejnym krokiem będzie pozyskanie środków z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Miejmy nadzieję, że spółka szybko pozyska pieniądze i opracuje projekt techniczny, na realizację tej bardzo ważnej miejskiej inwestycji. Będzie to największa inwestycja mieszkaniowa ostatnich 30 lat, zresztą nie jedyna do której się przygotowujemy  – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.