Po dwuletniej przerwie w Sosnowcu znów było zjeść śniadanie na świeżym powietrzu. Do Parku Sieleckiego wróciła ciesząca się uznaniem mieszkańców akcja „Czas na piknik”.

Czas na piknik to ciekawa akcja, podczas której mieszkańcy miasta mogą zjeść śniadanie pod gołym niebem, miło spędzić czas i zrobić zakupy na świeżym powietrzu. Niedzielne pikniki powracają do Parku Sieleckiego po dwuletniej przerwie.

– W każdą niedzielę, od 25 czerwca do 3 września, będziemy się spotykali w Parku Sieleckim, tuż obok ogrodu jordanowskiego – mówi Michał Mercik, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Co tydzień, w każdą niedzielę między godziną 9:30 a 14:00, w Parku Sieleckim można zakupić produkty od producentów zdrowej żywności, spróbować lokalnych smakołyków, zasmakować smacznych potraw, a także zasiąść w wygodnych leżakach.

Do tego każdy odwiedzający może wypić poranną kawę, przeczytać gazetę czy książkę, a przede wszystkim spędzić czas na łonie natury w miłym towarzystwie. Organizatorzy przewidzieli również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, w tym konkursy oraz zajęcia ruchowe.

– Idea jaka nam przyświeca to chęć połączenia kreatywnego spędzania czasu z dziećmi na zewnątrz. Przygotowujemy ciekawe warsztaty w których udział mogą dzieci wraz z rodzicami. Oczywiście wystawcy przygotują też pyszne jedzenie – wyjaśnia Marta Szafraniec, jedna z organizatorek pikniku.

Podczas pierwszego spotkania w ramach „Czas na piknik” w Parku Sieleckim pojawili się różni wystawcy, a wśród nich, m.in: A to dobre! (przetwory warzywno-owocowe) czy Zalevaj.K i inni.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy takie pikniki odbyły się w 2015 roku i przyciągnęły do Parku Sieleckiego spore tłumy. – Z sentymentem wspominam sosnowieckie śniadania na Sielcu. Często przychodziliśmy z przyjaciółmi i spędzaliśmy wspólnie swój wolny czas. Dobrze, że miasto wróciło do tego pomysłu – opowiada nam pan Łukasz z Sosnowca.