Zależy ci, żeby naczynia po wyjęciu ze zmywarki były błyszczące i pozbawione smug? Są na to sposoby! Jednak żadne sztuczki nie zastąpią wyboru odpowiedniej zmywarki wyposażonej w innowacyjne technologie. Przyjrzyj się sprzętom marki Whirlpool – są świetnie oceniane przez użytkowników, którzy cenią trwałość, zaawansowane rozwiązania, doskonały design i wyjątkowo łatwą obsługę. Zobacz, co zrobić, by zadbać o perfekcyjny wygląd naczyń po myciu w zmywarce!

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze kwestie

Zmywarka zmywarce nierówna. Jeśli inwestujesz w nowy sprzęt, dobrze zdecydować się na taki, który oferuje szereg technologii ułatwiających pozbywanie się zabrudzeń i odpowiednią pielęgnację naczyń – tak, by po wyjęciu z urządzenia były nie tylko czyste, ale i błyszczące. Dlatego przyglądając się urządzeniom, które wpadły ci w oko, zwróć uwagę na listę technologii, które będą przydatne przy regularnym myciu takich pozycji, jak delikatne szklanki i kieliszki do wina. Zwróć też uwagę na dostępne programy – możesz wśród nich znaleźć specjalnie dostosowane do mycia szkła. W zmywarkach Whirlpool znajdziesz też takie technologie, jak Ochrona szkła.

Skąd wiadomo, że sprzęt jest innowacyjny i godny polecenia? Spójrz na przykład modeli marki Whirlpool. Flagowym rozwiązaniem tego producenta jest Szósty Zmysł. Specjalne czujniki wykrywają wielkość załadunku i poziom zabrudzenia naczyń – wszystko po to, by odpowiednio dobrać temperaturę, czas trwania oraz ilość wody. Takie inteligentne działanie sprawia, że naczynia są myte dokładnie tak, jak powinny – bez nadmiernego narażania na zbyt wysokie temperatury.

Na jakie parametry jeszcze zwracać uwagę, jeśli zależy ci na jak najlepszym sprzęcie? Zwróć uwagę na:

  • wielkość urządzenia;
  • pojemność sprzętu;
  • klasę energetyczną;
  • generowany hałas;
  • dodatkowe funkcje;
  • zabezpieczenia;
  • zużycie wody;
  • atrakcyjny design.

Najważniejsze technologie dla błyszczących naczyń

Gdy spojrzysz na specyfikację zmywarek Whirlpool, szybko odnajdziesz całe zestawienia technologii, które sprawiają, że naczynia będą czyste i błyszczące. Zwróć uwagę na tryb Power Clean Pro. Precyzyjnie kierowany strumień wody poradzi sobie z trudnymi lub zaschniętymi zabrudzeniami, wcześniej powstałymi smugami. A to dopiero początek! Spodoba ci się także NaturalDry System – w końcu prawidłowe suszenie jest kluczowe do tego, by nie tworzyły się nieestetyczne zacieki. Producent doskonale to rozumie, proponując system automatycznego uchylania drzwi pod koniec programu zmywania. Wszystko po to, by naczynia wyschły, korzystając z dopływu powietrza z zewnątrz. Masz wówczas pewność, że na szklankach nie powstaną niezbyt atrakcyjnie wyglądające smugi. To również ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli obniżyć rachunki za prąd!

Jak dbać o to, by naczynia błyszczały po myciu w zmywarce?

Odpowiednia zmywarka i wybór odpowiednich technologii ma ogromne znaczenie. Są jednak inne czynniki wpływające na to, czy naczynia są błyszczące po zakończeniu cyklu. W dużej mierze wpływa na to twardość wody. Możesz się upewnić, czy twoja woda nie jest zbyt miękka (korozja!) lub zbyt twarda (osady!) – łatwo zbadać to za pomocą testu paskowego, a następnie ustawić odpowiednią wartość w zmywarce.

Czy warto korzystać z nabłyszczacza? Tak, pod warunkiem, że nie używasz dodatkowo tabletek do zmywania 3w1 lub 4w1 – aktywne składniki mogą się dublować, powodując nieestetyczne zacieki na naczyniach. Zwróć też uwagę, czy usuwasz regularnie resztki nabłyszczacza.

Zwracaj też uwagę na prawidłowe użytkowanie zmywarki: unikaj przeładowania sprzętu, zwracaj uwagę na odpowiednie rozłożenie naczyń wewnątrz urządzenia, regularnie czyść filtry i uszczelki.

Chcesz poznać najlepsze modele, dzięki którym twoje naczynia będą dokładnie wyczyszczone, a przy tym – błyszczące? Sprawdź zmywarki Whirlpool w sklepie MediaMarkt.