Vamara Sanogo, najlepszy strzelec Zagłębia w obecnym sezonie, kuruje się po kontuzji, której doznał w meczu z Miedzią Legnica. Kiedy zobaczymy Francuza na boisku?

Vamara Sanogo kontuzji doznał w domowym meczu Zagłębia z Miedzią Legnica (3:1 – przyp.). Francuzowi odnowił się drobny problem z kostką.

Trener Valdas Ivanauskas uspokajał, że uraz najlepszego strzelca Zagłębia nie jest groźny. Sanogo nie znalazł się jednak w kadrze meczowej na ostatni mecz z Wisłą Kraków. Zdolnego Francuza godnie zastąpił Alexandre Christovao. Angolczyk zdobył dwa gole na wagę remisu.

Jak się okazało uraz Sanogo okazał się poważniejszy, niż myślano. Potrzebne były też dodatkowe badania. Zawodnik musiał poddać się też rezonansowi magnetycznemu.

Jak informuje dziennik „Sport”, badanie to wykluczyło poważniejszy uraz i widmo trzymiesięcznej pauzy w grze jest już zażegnane. Sanogo powinien być gotowy do gry najdalej za tydzień. Poniedziałkowy mecz z Jagiellonią Białystok zawodnik Zagłębia prawdopodobnie obejrzy jeszcze z trybun.