Drużyna KS-u Viret CMC Zawiercie przygotowuje się do startu rozgrywek pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Pierwszy mecz w sezonie rozegrają w sobotę, 18 września na własnej hali przeciw Olimpii Piekary Śląskie.

Podopieczni Mariusza Szczygła od kilku tygodni przygotowywali się do rozpoczęcia tegorocznych rozgrywek. Poprzednie zawiercianie zakończyli na szóstym miejscu. Szczypiorniści w ciągu ostatniego miesiąca zagrali w turnieju towarzyskim zorganizowanym przez KSSPR Końskie, w którym zajęli drugie miejsce oraz Turnieju Pamięci Andrzeja Odynokowa w Chrzanowie.

W pierwszym przypadku wygrali dwa spotkania, ale w trzecim meczu musieli uznać wyższość gospodarzy. W drugim turnieju wygrali z zespołem z Chrzanowa, zremisowali z MUKS Zagłębiem Sosnowiec oraz przegrali z AZS-em AGH Kraków.

Ostatni sparingowy mecz rozegrali na własnej hali w piątek, 10 września z MKS-em Ustroń. Wygrali go wysoko 37:26. W sobotę, 18 września czeka ich pierwszy mecz ligowy, który zapowiada się interesująco. Przeciwnikiem zawiercian będzie Olimpia Piekary Śląskie, która zajęła w poprzednim sezonie ósme miejsce. Na korzyść podopiecznych Szczygła przemawia atut własnego parkietu – mecz odbędzie się w hali OSiR II przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu.