W najbliższy weekend w Czeladzi spotkają się pasjonaci zdrowego stylu życia. Wszystko za sprawą Kopalni Pełnej Zdrowia.

W najbliższy weekend (21-22 kwietnia) w Kopalni Kultury w Czeladzi spotkają się pasjonaci zdrowego stylu życia. Wszyscy zainteresowani wezmą udział w wykładach i warsztatach poświęconych profilaktyce zdrowotnej.

– Będziemy poruszać tematy związane z żywieniem i „odczarujemy” zioła. Prelegentami będą wykładowcy uczelni medycznych, lekarze, dietetycy oraz zielarze. Przeprowadzimy warsztaty z gotowania dzikich ziół i zdrowego gotowania. Zadbamy o profilaktykę zdrowotną kobiet – nauczymy, jak prawidłowo badać piersi oraz zaprezentujemy medyczne urządzenie Braster do domowej profilaktyki raka piersi. Na koniec zaprosimy na warsztaty jogi – wyjaśnia Łukasz Kożuch, kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi.

Mieszkańcy Zagłębia na wykładach i spotkaniach dowiedzą się m.in. o wpływie ćwiczeń fizycznych na funkcjonowanie układu pokarmowego, właściwościach leczenia konopi indyjskich, chorobach układu pokarmowego, właściwościach leczniczych i odżywczych grzybów oraz nieznanych właściwościach ziół stosowanych w kuchni.

Kopalnia Pełna Zdrowia – fot. Kopalnia Kultury w Czeladzi
Kopalnia Pełna Zdrowia – fot. Kopalnia Kultury w Czeladzi

Prelegentami będą m.in. Maciej Sadowski, dr Małgorzata Kalemba-Dróżdż, dr Anna Staszewska, dr Sławomir Dudek, dr Antonina Szybowska i Kornelia Sobczyk, która poprowadzi warsztaty jogi.