Dąbrowscy policjanci zatrzymali kobietę, która zamieniając etykiety towarów z cenami, w jednej z galerii handlowych, chciała dokonać oszustwa w trakcie robienia zakupów. Chcąc zaoszczędzić 33,83 zł naraziła się na 8 lat więzienia.

W niedzielę, 28 stycznia po godz. 18.00 policjanci z dąbrowskiej patrolówki zostali wezwani przez pracowników ochrony jednego z dąbrowskich hipermarketów na interwencję, w związku z ujęciem przez nich kobiety.

Po ich przyjeździe okazało się, że dąbrowianka na dziale samoobsługowym sklepu zaniżyła wartość towarów umieszczając etykiety z ceną pomarańczy gorszej jakości, na towar pełnowartościowy.

Ponadto, kobieta na innym dziale nakleiła cenówkę z makaronu na orzechach pistacjowych. W ten sposób 42-latka chciała zaoszczędzić kwotę 33,83 zł. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu sklepowego i zatrzymali oszustkę. Kobiecie teraz może grozić nawet kara 8 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają, że taką samą odpowiedzialność karną można ponieść za zamianę metki z kodem kreskowym i ceną z towaru o niższej wartości na droższy lub dołożenie towaru do wcześniej zważonego z wydrukowaną już etykietą z ceną.