Dwóch kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za brawurową jazdę w obszarze zabudowanym, w centrum Dąbrowy Górniczej.

Policjanci z dąbrowskiej drogówki prowadzili w minionym tygodniu działania o kryptonimie „NURD”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa pieszych, między innymi przez reakcję na zachowania kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań na terenie Dąbrowy Górniczej odnotowali 94 wykroczenia drogowe, w tym 30 naruszeń przepisów przez pieszych. Pozostałe 64 wykroczenia, to naruszenia popełnione przez kierowców. Należą do nich najczęściej przekroczenia dozwolonej prędkości, a także wykroczenia przeciwko „Niechronionym uczestnikom ruchu drogowego”.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali także kierowcę mercedesa oraz skody, którzy jechali z prędkością przekraczającą ponad 50 km/h od tej dozwolonej. Oprócz mandatów w maksymalnym wymiarze i punktów karnych, mundurowi zmuszeni byli zatrzymać im uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Kierujący octavią odpowie ponadto przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.