Od kilku miesięcy trwa remont gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami. Od 2 stycznia zamknięta będzie wypożyczalnia i czytelnia.

Do tej pory trwające prace remontowe nie przeszkadzały w funkcjonowaniu sosnowieckiej książnicy. Od nowego roku ma się to jednak zmienić. Od 2 stycznia 2017 roku nie będzie już można korzystać z wypożyczalni i czytelni.

– Zwrot książek w Bibliotece Głównej można dokonać jeszcze do 10 stycznia 2017 roku. Po tym terminie zapraszamy do naszych wszystkich dziewiętnastu filii w mieście. Biblioteka w budynku przy ul. Kościelnej ponownie będzie działać w 2018 roku – przekazują pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Księgozbiór z ulicy Kościelnej, na czas remontu, zostanie wyłączony z użytkowania. Wszystkie książkowe nowości trafią do pozostałych filii.

Przypomnijmy, że prace remontowe mają się zakończyć do końca 2017 roku. Inwestycja ma kosztować 20,5 mln zł i zapłaci za nią miasto.

– Nasza biblioteka to miejsce spotkań kulturalnych sosnowiczan, dlatego zależy nam na jej przemianie. Nowe oblicze książnicy ma być gotowe do końca 2017 roku i będzie to jedna z największych inwestycji, jakie w najbliższym czasie będziemy prowadzić – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej liczy ponad 830 tysięcy zbiorów. W 2015 roku z usług sosnowieckiej książnicy skorzystało 40 tys. osób.

Tak po remoncie będzie wyglądać sosnowiecka książnica: