1 maja w Będzinie odbędzie się miejska gra terenowa „Będzińscy tropiciele przygód”, która pozwoli na poznanie miasta z zupełnie innej strony.

Podczas tej rodzinnej gry, uczestnicy wcielą się w role tropicieli, którzy wyruszą w podróż pełną przygód. Celem gry jest upowszechnianie rekreacji ruchowej oraz podstawowej wiedzy o Będzinie i zdobycie przez to jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie.

– Zostań będzińskim tropicielem. I wyrusz w podróż pełną niesłychanych przygód. Przemierzaj zakątki naszego miasta odkrywając jego fascynującą historię. Daj się ponieść fantazji. Przenieś się w czasie i doświadcz historii Króla Kazimierza Wielkiego. Zbadaj tajemnice będzińskich zabytków i legend. Bądź czujny. Wyostrz wszystkie swoje zmysły. Rozwiązuj zagadki na ziemi i w podziemiach dzięki taktyce i sprytowi. Wykonuj zadania sportowe. Bądź niczym detektyw, rycerz, superagent lub archeolog – odkryj serce miasta i pokochaj magię Będzina – zachęcają przedstawiciele miasta.

Punkty zdobyć będzie można poprzez odszukiwanie baz zgodnie z mapą oraz wykonywanie zadań specjalnych. Każda baza ma przypisanego sędziego. Przez zdobycie bazy rozumiane jest dotarcie do niej, lub wykonanie przez drużynę zadania. W bazach na drużyny będą czekały pytania z wiedzy ogólnej o Będzinie lub zadania do wykonania.

W grze mogą wystartować drużyny liczące od 3 do 5 osób, jednak w każdej drużynie musi być minimum jedna osoba powyżej 18-roku życia. Na przebycie trasy każda z drużyn ma 150 minut. Zgłoszenia drużyn dokonać można do 20 kwietnia drogą mailową na adres: sandra.ucieklak@um.bedzin.pl lub telefonicznie pod nr 32 267 91 55.

Gra terenowa „Będzińscy tropiciele przygód – zagadki 660-letniego miasta Będzina” odbędzie się 1 maja o godz. 12:00. Start zaplanowano przy amfiteatrze na wzgórzu zamkowym.