AKS Górnik Niwka świętuje stulecie. Z tej okazji, 17 czerwca, w południowej dzielnicy Sosnowca odbędzie się wyjątkowy jubileusz.

W 2017 roku przypada sto lat od momentu założenia AKS-u Niwka. Klub z południowej dzielnicy Sosnowca przygotował z tej okazji jubileusz, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca.

Uroczystości z okazji stulecia klubu będą trwały praktycznie przez cały dzień. Sosnowieckiej publiczności zaprezentuje się kilka grup młodzieżowych i oldboje. Na godz. 9.30 zaplanowano mecz młodzików, godzinę później swoje spotkanie rozegrają juniorzy młodsi, a po nich wybiegną trampkarze, skrzaty i żaki. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych fanów zielonej koniczynki – będą zabawy da dzieci, malowanie twarzy, dmuchańce, a także gry i konkursy z nagrodami.

Jubileuszowa akademia rozpocznie się o godz. 15.00. Bezpośrednio po niej rozpocznie się mecz o mistrzostwo sosnowieckiej Patrick A-klasy. Podopieczni Mariusza Grząby podejmować będą MKS Sławków. O godz. 19.00 oldboje z Niwki zagrają z oldbojami Zagłębia, a potem rozpocznie się dyskoteka.

Zobacz AKS Górnik Niwka Sosnowiec na archiwalnych fotografiach: