Rok 2017 to wyjątkowy czas dla polskiej sceny muzyki klasycznej – w tym roku obchodzimy 90. rocznicę Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Dąbrowski recital fortepianowy poświęcony będzie polskim laureatkom tego konkursu.

Konkurs, zainicjowany w 1927 roku przez polskiego pianistę, profesora Jerzego Żurawlewa, jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Co pięć lat do Warszawy przybywają utalentowani pianiści z całego świata i wszyscy prezentują utwory jednego autora – wybitnego, polskiego kompozytora, patrona konkursu – Fryderyka Chopina.

Dąbrowski recital fortepianowy poświęcony będzie polskim laureatkom tego znamienitego konkursu, a przy klawiaturze instrumentu zasiądzie Miyako Arishima.

Artystka urodziła się w Kumamoto, w Japonii. W 2010 r. ukończyła Toho Gakuen School of Music, w klasie prof. Keiko Takeuchi. W 2016 r. ukończyła studia z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bygdoszczy, w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli. Swoją pracę kontynuuje jako stażystka artystyczna, również w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Ariskima jest laureatką wielu konkursów muzycznych w Japonii, zdobywała też nagrody na arenie międzynarodowej. Współpracowała także z Kyusyu Symfoniczna Orkiestra, Sendai Filharmoniczna Orkiestra, Kumamoto Symfoniczna Orkiestra, Krakowska Orkiestra Kameralna a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej.

Od 2016 roku jest członkiem zespołu muzyki współczesnej Sort Hul Emsemble, gdzie wykonała kilka premier, a także występowała z wybitną solistką – saksofonistką Aliną Mleczko.

Dąbrowski recital rozpocznie się we wtorek, 25 kwietnia w sali teatralnej PKZ o godzinie 18:00. Bilety w cenie 10 zł.

fot. mat.pras.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here