Policjanci z Zawiercia zatrzymali 27-latka, który w sześciu sklepach ukradł puszki, do których klienci wrzucali datki na rzecz ciężko chorych.

W ostatnich miesiącach ze sklepów na terenie Zawiercia znikały puszki z pieniędzmi, przeznaczone na datki dla potrzebujących. Sklepikarze, chcąc pomóc trzem osobom potrzebującym pieniędzy na leczenie i rehabilitację, w tym jednej ofierze wypadku drogowego, do którego doszło w powiecie zawierciańskim w 2018 roku, ustawiali puszki na datki przy kasach. Klienci mogli w ten sposób wesprzeć zbiórki, których głównymi organizatorami były fundacja i inny zawierciański podmiot.

Niestety dobroć ludzką wykorzystał w niecny sposób 27-letni mężczyzna, który ukradł sześć puszek wraz z zawartością. O zdarzeniach tych głośno zrobiło się szczególnie na portalach społecznościowych, gdzie w pomoc wskazanym osobom zaangażowało się mnóstwo ludzi.

Zawierciańscy mundurowi ustalili, kim jest złodziej i zatrzymali go. Okazało się, że ma on na swoim koncie także inne kradzieże. – Oprócz puszek z pieniędzmi, mężczyzna ukradł także trzem listonoszom torby wraz z zawartością – dodaje komenda.

Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

zagłębie-info