Pamięć o wybitnym reprezentancie kraju i byłym zawodniku Zagłębia Sosnowiec nie ginie. 15 stycznia odbędzie się już XXII Memoriał im. Włodzimierza Mazura.

Wszyscy spotkają się, aby wspomnieć niezwykłego piłkarza, jakim był Włodzimierz Mazur. Zawodnik w barwach Zagłębia Sosnowiec rozegrał 289 spotkań, zdobył 80 bramek, wywalczył 2 Puchary Polski. Został królem strzelców ekstraklasy, reprezentował Polskę w meczach międzynarodowych, w tym na Mistrzostwach Świata w Argentynie. Łącznie z orłem na piersi rozegrał 23 mecze i zdobył 3 bramki.

– Zawsze bardzo miło wspominam tego zawodnika. Był to najwybitniejszy piłkarz tego klubu, zresztą nie tylko Zagłębia, gdyż grał również w reprezentacji. Serce mi się kraje, gdy tylko pomyślę, w jak młodym wieku zmarł – wspomina były piłkarz i trener Zagłębia, Józef Gałeczka.

O byłym graczu sosnowieckiego Zagłębia wiedzą także najmłodsi kibice klubu ze Stadionu Ludowego. Od dwóch lat jest on bowiem patronem Akademii Zagłębia, w której trenuje blisko pół tysiąca młodych adeptów piłki nożnej.

Włodzimierz Mazur - fot. Zagłębie Sosnowiec

Przez 20 lat podczas turnieju zbierane były środki na rodzinę Włodzimierza Mazura, a dokładniej wdowę po piłkarzu, który zmarł w wieku 34 lat, jednak najbliżsi naszego zawodnika sami zgłosili, iż nie jest już potrzebne wsparcie, więc od 2 lat są prowadzone akcje charytatywne, jednak za każdym razem wybierany jest inny cel.

W 2017 roku Memoriał Włodzimierza Mazura rozegrany zostanie 15 stycznia w legendarnej hali przy ul. Żeromskiego. Oprócz Zagłębia, udział w turnieju wezmą także Śląsk Wrocław oraz reprezentacja Polski w beach soccerze, drużyna Gwiazd Śląskiej Piłki. Stawkę uzupełni triumfator Halowej Ligi Zagłębiowskiej – Mador.

Podczas imprezy nie zabraknie pokazu Football Freestyle, a także występu dziewczyn z grupy tanecznej – HASAO Show Dance & Cheerleaders.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Bilety do nabycia w cenie 20 zł (trybuna dolna) i 10 zł (trybuna górna) w przedsprzedaży w restauracji 3Kolory od 9 stycznia lub bezpośrednio przed imprezą w kasach hali. Otwarcie Memoriału zaplanowano na 10.35, a zakończenie na 17.00.

Tak było w zeszłym roku: