W poniedziałek, 11 listopada w Zagłębiu Dąbrowskim odbył się szereg imprez związanych ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zagłębiowskie miasta również włączyły się w obchody. Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń, w tym koncerty, konferencje historyczne czy bieg niepodległości i marsz nordic walking.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Tegoroczne święto będzie miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ mija sto jeden lat, od kiedy Polska odzyskała swoją państwowość.

Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru naszego kraju. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Walka trwała długo, aż w końcu, po wielu latach, nasz kraj odzyskał suwerenność, dlatego jest to jedno z najważniejszych świąt narodowych.

101 lat temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach niewoli. Z tej okazji w wielu zagłębiowskich miastach organizowane będą wydarzenia upamiętniające ten ważny dla wszystkich Polaków dzień.