W Zawierciu zakupiono 12 koszy na psie odchody w kształcie dalmatyńczyków. Ma to zachęcić mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach.

Centra miast wciąż bywają ciężkie do przejścia i to nie tylko za sprawą powstających kolejnych aptek czy banków, na które nie możemy już patrzeć, ale z powodu zanieczyszczeń pozostawionych przez naszych pupili.

Wielu mieszkańców nie dba o to, aby posprzątać po swoim czworonogu, często tłumacząc to brakiem koszy na psie odchody. Aby zapobiec temu problemowi władze Zawiercia postanowiły zamówić nowe kosze na psie odchody. I to nie byle jakie, bo w kształcie dalmatyńczyków.

Na razie, na terenie miasta zamontowanych zostanie tylko 12 koszy na to, co zostawiają po sobie nasi milusińscy podczas porannych i wieczornych spacerów. Miasto zakupiło kosze w kształcie sylwetki dalmatyńczyka które mają być pomocne w utrzymaniu czystości w parkach i na miejskich skwerach.

– Oczywiście same kosze sprawy nie załatwią. Mamy nadzieję jednak, iż okażą się pomocne w sprzątaniu po naszych pupilach. Aktualnie zastanawiamy się nad lokalizacją. Jeśli pomysł się przyjmie w przyszłym roku zakupimy większą ilość takich koszy – podkreślają przedstawiciele miasta.

Ponadto, radni debatują nad tym, jak zadbać o właściwą edukację wśród dzieci, która zachęci zarówno młodszych, jak i starszych do sprzątania po swoich zwierzętach. Jeżeli kosze okażą się być skuteczne, miasto nie wyklucza zakupu kolejnych koszy, a także budowy placu zabaw dla psów.