Kamienica Konarzewskich, czyli zrujnowany budynek przy ul. Rynek 22, zmieni się nie poznania.

O planowanym remoncie zaniedbanej kamienicy na czeladzkim rynku pisaliśmy już ponad dwa lata temu. Wtedy też burmistrz Zbigniew Szaleniec zapowiadał, że będzie się starało środki z Unii Europejskiej.

Zbigniew Szaleniec: Mieszkańcy Czeladzi są dumni ze swojego miasta

W ubiegłym tygodniu do magistratu przyszła pozytywna odpowiedź. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął bowiem uchwałę o wyborze projektów w ramach działania 10.3.1 Rewitalizacja terenów Zdegradowanych. Do programu zgłoszonych zostało 30 wniosków z całego województwa, a dofinansowanie otrzymało 18 z nich.

Kamienica Konarzewskich – fot. UM Czeladź

Czeladzki projekt „Centrum Usług Społecznych i Aktywności Lokalnej Rynek 22 wraz z zagospodarowaniem terenu” znalazł się na wspomnianej liście. Tym samym miasto otrzymało prawie 4 mln zł dofinansowania. Całość inwestycji ma kosztować ponad 4,5 mln zł.

– Otrzymaliśmy też prawie 900 tys. zł unijnych środków na prowadzenie działalności społecznej w tym obiekcie – mówi Zbigniew Szaleniec. -Tak więc wreszcie, ta dziś szpecąca, a kiedyś najładniejsza kamienica na rynku, znów stanie się jego ozdobą – dodaje.

Dzięki unijnym środkom czeladzki obiekt będzie tętnił życiem i według zapewnień urzędników będzie służyć mieszkańcom. – Teraz tylko przygotowanie przetargu, wyłonienie – miejmy nadzieję – dobrego wykonawcy i ruszamy z kolejną dużą inwestycją w tej kadencji – podsumowuje burmistrz Szaleniec.

Kamienica Konarzewskich w Czeladzi - fot. mat. prywatneKamienica Konarzewskich - fot. UM Czeladź

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zbigniew Szaleniec: Moim celem jest zrównoważony rozwój miasta

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Te, Załęski, kiedy jakiś kolejny, mrożący krew w żyłach artykuł o złapaniu przez nieustraszonych stróżów prawa niebezpiecznego nastoletniego przestępcy z 0,20 g marihuany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here