W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który zajmie się likwidacją zapadliska powstałego na ulicy 3 Maja w rejonie tunelu tramwajowego prowadzącego do Zagórza.

W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa z bytomską spółką Ambet, która za 3,3 mln złotych zajmie się likwidacją zapadliska powstałego na ulicy 3 Maja.

– To nie jest tylko dziura w drodze. Problem jest zdecydowanie poważniejszy. Zapadlisko powstało ponieważ pojawiła się tam woda, która spowodowała, że musimy dodatkowo uszczelnić dylatację ścian oporowych tunelu tramwajowego i wykonać jego izolację – wyjaśnia Grzegorz Barczyk z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Ogromne zapadlisko na 3 Maja w Sosnowcu zostanie zlikwidowane – fot. UM Sosnowiec
Ogromne zapadlisko na 3 Maja w Sosnowcu zostanie zlikwidowane – fot. UM Sosnowiec

Ułożony zostanie też nowy asfalt. – Oprócz rozwiązania problemu zapadliska, w ramach umowy zostanie ułożony nowy asfalt na odcinku od zakończenia przebudowy ulicy 3 Maja w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Prusa i alei Blachnickiego, aż do wiaduktu nad ulicą Zuzanny. Nowa nawierzchnia pojawi się na całej szerokości drogi, nawet tam, gdzie jezdnia ma trzy pasy – dodaje Grzegorz Barczyk.

Kosztująca 3,3 mln zł inwestycja będzie wykonana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace powinny zakończyć się do końca września 2020 roku.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. O, i to jest coś czym powinien zajmować się Prezydent Miasta, samorządowiec, a nie szefowanie kampanii wyborczej którejkolwiek partii, czy wysyłanie do Gdańska dziesiątek tysięcy z podatków sosnowiczan na partyjną zabawę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here