Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego dołączy Zawiercie. W mieście nie zabraknie koncertów, licytacji czy orkiestrowego kuligu.

13 stycznia na ulicach Zawiercia, podczas 27. Finału WOŚP, pojawi się 80 wolontariuszy, którzy będą kwestować na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W tym roku miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się głównie na hali OSiR przy ul. Blanowskiej 40. Tam znajdzie się większość atrakcji, a także odbędą się koncerty. Wydarzenie w tym miejscu rozpocznie się o godz. 13:50.

Na początek organizatorzy przygotowali przedstawienie dla dzieci „Fabryka śniegu” (godz. 14:00). Następnie, o godz. 15:00 energetyczną zumbę poprowadzą Anna Łagiewka oraz Martyna Gawlik. O 15:40 odbędzie się pokaz prawdziwej magii. Kilkanaście minut później rozpocznie się występ zespołu Menelaos (16:20, Freaky Boys (17:25) oraz zespołu Rompey (18:40). Zwieńczeniem będzie światełko do nieba. W tym roku zrezygnowano jednak z pokazu fajerwerków, w zamian uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać fireshow przygotowany przez ArtTerrorBallet, zaplanowane na godz. 20:00.

Oprócz tego, na mieszkańców czekają również atrakcje towarzyszące. Mieszkańcy przez cały dzień korzystać będą mogli z lodowiska OSiR przy ul. Wierzbowej. Od 10 do 12 dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki pływania na krytej pływalni przy ul. Pomorskiej 61. Również o 10:00 rozpocznie się turniej tenisa stołowego w hali OSiR III. Natomiast, o 12:00, na stadionie OSiR zaplanowano Orkiestrowy kulig (tylko z własnymi sankami).

Ponadto, na uczestników wydarzenia czeka m.in. spotkanie miłośników starej motoryzacji – Zawierciańskie Klasyki Nocą, pokaz ratownictwa wysokościowego w wykonaniu specjalistycznej grupy z OSP Ogrodzieniec i jednostki OSP Marciszów, wystawa sprzętu wojskowego, strzelnica ASG, nauka udzielania pierwszej pomocy, wystawa sprzętu strażackiego, cięcie wraku samochodu specjalistycznym sprzętem, pokaz szczudlarzy, licytacje, badanie poziomu cukru i ciśnienia tętniczego czy dmuchana zjeżdżalnia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here