Magneti Marelli zainwestuje 366 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Włoska firma rozbuduje m.in. zakład w Sosnowcu.

Magneti Marelli Poland otrzymała trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Włoska firma zainwestuje ponad 366 mln zł w zakładach w Sosnowcu i Bielsku-Białej.

– Włoska firma zainwestuje u nas 366 mln zł. Zatrudnienie w zakładach w Sosnowcu i Bielsku-Białej znajdzie 61 nowych pracowników, a ponad 3 tys. miejsc pracy zostanie utrzymane – przekazał Janusz Michałek, prezes KSSE.

W Sosnowcu Magneti Marelli zainwestuje 200 mln zł w modernizację hali produkcyjnej oraz modernizację lub budowę powierzchni magazynowych i biurowych. W ramach nowej inwestycji elementy oświetlenia samochodowego będą produkowane przez spółkę przy użyciu nowoczesnych technologii z zastosowaniem nowatorskiego systemu zarządzania produkcją Industry 4.0. Firma do 2022 roku zatrudni co najmniej 41 nowych pracowników, a do 2026 roku utrzyma ponad 1,6 tys. miejsc pracy.

Z kolei w Bielsku-Białej, Magneti Marelli Suspension Bielsko, zrealizuje dwa projekty inwestycyjne. Przy ich realizacji zatrudnienie znajdzie co najmniej 20 nowych pracowników, a ponad 760 zachowa dotychczasowe miejsca pracy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Mateusz Rykała wiceprezesem KSSE

Magneti Marelli Ponad to włoski producent części samochodowych, który od kilkunastu już lat działa w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W tym czasie zainwestował już tu ponad 720 mln zł.

Foto: Facebook/KSSE

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. Coś tutaj nie gra… Firma planuje modernizację i planuje zatrudnienie nowych pracowników?
    Współczesna modernizacja firmy polega na zwalnianiu pracowników, optymalizacji produkcji, automatyzacji, ograniczaniu kosztów własnych w cudzysłowie wrzucaniu na głowę dotychczasowym pracownikom nowych obowiązków lub też zastępowaniu ich przez maszyny.

      • Płacą maksymalnie połowę podatku dochodowego, z reszty są zwolnieni, oraz mogą skorzystać z anulowania podatku od nieruchomości jeżeli złożą taki wniosek. Takie zasady obowiązują w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

  2. […] Magneti Marelli zainwestuje w Sosnowcu 200 mln zł na modernizację hali produkcyjnej oraz modernizację lub budowę powierzchni magazynowych i biurowych. W ramach nowej inwestycji elementy oświetlenia samochodowego będą produkowane przez spółkę przy użyciu nowoczesnych technologii z zastosowaniem nowatorskiego systemu zarządzania produkcją Industry 4.0. Firma do 2022 roku zatrudni co najmniej 41 nowych pracowników, a do 2026 roku utrzyma ponad 1,6 tys. miejsc pracy. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here