Po raz kolejny, dwóch nieuważnych kierowców wjechało na rondo Czesława Uznańskiego w Sosnowcu. Od wielu tygodni ruch w tym miejscu jest ograniczony.

Dwóch nieostrożnych kierowców zlekceważyło znaki drogowe, wjeżdżając na rondo Czesława Uznańskiego, gdzie od wielu tygodni jest ograniczony ruch. Warto dodać, że wzdłuż ulicy Piłsudskiego prowadzona jest modernizacja torowiska, która wiąże się z utrudnieniami dla kierowców.

Oba pojazdy zawisły na torowisku. Na miejscu potrzebna była interwencja pomocy drogowej. To nie pierwszy tego typu przypadek w tym miejscu. Na początku listopada, na torowisku na rondzie w rejonie al. Mireckiego i ul. Piłsudskiego zawisł kierowca BMW.

Aktualny podgląd rondo sprawdzić można TUTAJ.

Foto: Facebook/Sosnowiec998

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. Ot nieszczęścia chodzą parami… Swój na swego zawsze trafi ;-). Pytanie otwarte na ile oznakowanie jest właściwe… znając historię przy poprzednich remontach to może być nie do końca czytelne itd itp …

  • taaa znak zakaz wjazdu jak byk ale co tam, ciemno nikt nie widzi skrócę i zaoszczędzę na zawracaniu na najbliższym rondzie (500m?)

  • Znaki tam są tak ustawione, że jadąc na wprost przez rondo (do zamkniętej części) je widać ale jadąc w lewo już nie, powodzenia w zauważeniu ich 😉

   • znak nakaz jazdy prosto, znak objazd, znak zakaz wjazdu, znak roboty, znak lewy pas wyłączony, żółty znak nakaz jazdy prosto i zamazany lewoskręt, muszą być betonowe zapory i pryzma ziemi?

    • I tak się zastanawiam czy odpowiedz na Twoje pytanie nie powinna być twierdząca… W końcu betonowa zapora była by idioto odporna … Choć życie nie raz potrafi zaskoczyć 😉

 2. Poza ewidentnymi thebilami, którzy wjeżdżają na tory sporo ludzi tam wjeżdża i cofa. Tak więc problemem jest ewidentnie oznakowanie. Zresztą co za problem postawić barierki przez torami?

 3. Szkoda ze zakaz wjazdu jest po lewej stronie … kierowców obowiązują z znali po prawej stronie mamy ruch prawostronny. Przynajmniej tak to wyglada na zdjęciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here