W Sosnowcu trwają prace nad muralem „Sosnowy początek”, który powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Kościelnej 4.

Prace nad muralem, który powstaje przy sosnowieckiej katedrze, trwają od ubiegłego roku, a jej autorem jest pochodząca z Sosnowca artystka Małgorzata Rozenau.

Praca nosi tytuł „Sosnowy początek”, co nawiązuje do samej nazwy miasta, a sosnowy las ma uświadamiać mieszkańcom wartości ekologiczne i przyrodnicze, a także przypominać, na jakim terenie powstał zwarty ośrodek miejski.

Mural „Sosnowy początek” - fot. MZ
Mural „Sosnowy początek” – fot. MZ

Autorem muralu jest pochodząca z Sosnowca Małgorzata Rozenau, która zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym. – Chciałam, żeby dobrze się kojarzył z powrotem do korzeni, do natury i przypominał o niezmiennym powiązaniu człowieka z przyrodą, co jest ważne zwłaszcza w dobie ostatnich cięć i redukcji drzewostanu w naszym kraju. Mural może być też zachętą do sadzenia sosen, zwłaszcza w Sosnowcu, który zawdzięcza im swoja nazwę i doceniania wartości, jakie możemy czerpać z kontaktu z drzewami, lasem, na wielu poziomach – tłumaczy swój pomysł Małgorzata Rozenau.

Mural „Sosnowy początek” - fot. MZ
Mural „Sosnowy początek” – fot. MZ

Przypomnijmy, że początkowo mural miał powstać u zbiegu ulic Kościelnej i Sienkiewicza, ale okazało się, że część działek, które sąsiadowałoby z pracą artystki ma prywatnych właścicieli.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here