W Dąbrowie Górniczej będzie druga tura. Spotkają się w niej Marcin Bazylak i Robert Warwas.

Od samego początku było pewne, że Dąbrowa Górnicza będzie mieć nowego prezydenta. Wszystko przez Zbigniewa Podrazę, który po 12 latach rządzenia miastem, zrezygnował z ponownego udziału w walce o ten urząd.

Chrapkę na prezydencki fotel miało pięć osób – Katarzyna Zagajska (Razem dla DG), Marcin Bazylak (SLD Lewica Razem), Edward Bober (Dąbrowska Wspólnota Samorządowa), Artur Borowicz (Koalicja Obywatelska) i Robert Warwas (Prawo i Sprawiedliwość).

Według pełnych wyników z 67 miejskich komisji na razie w walce o fotel prezydenta Dąbrowy Górniczej prowadzi popierany przez Zbigniewa Podrazę 40-letni Marcin Bazylak. Zebrał on ponad 35 proc. głosów. Jego przeciwnikiem w drugiej turze wyborów będzie Robert Warwas, na którego zagłosowało 25 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu Znalazł się Edward Bober, który zgromadził 22 proc. głosów. Na Katarzynę Zagajską zagłosowało 10 proc. uprawnionych do głosowania dąbrowian, a na Artura Borowicza – 6 procent.

Więcej szczegółów wkrótce.

Skomentuj przez Facebook

34 KOMENTARZE

 1. No to niespodzianka, że postkomuna nie wygrała w cuglach 1 turę. Może te walki z plakatami nie wyszły na dobre? Kawałek materiału nie odda co nie?
  Ciekawe jak przejdą głosy kandydatów poniżej 2 miejsca w 2 turze.

 2. komuszki nie wygrały w pierwszej rundzie, więc w drugiej zmobilizują kogo się da. oczami wyobraźni już widzę, jak całe rodziny idą głosować żeby tylko papa/mam/ciocia/wujek zachowali swoje stołki w urzędzie i spółkach miejskich… w sumie czemu te funkcje nie są dziedziczne to ja nie wiem, to przecież straszna krzywda co nie?

 3. Ludzie ile w Was goryczy! Wy macie czelność mieć w swojej nazwie prawo i sprawiedliwość!! Moim zdaniem niech każdy zacznie robić porządek od siebie, a nie wytykać co sąsiad zrobił źle, a uwierzcie, że wszystkim będzie sie żyło lepiej na świecie1

 4. Chyba Czerwoni Towarzysze z DG nie maja tak mocnej pozycji jakby oczekiwali. Mieszkańcy chyba już poi 12 latach panowania komuchów chcą w końcu zmian

 5. Komuniści w DG mają się całkiem dobrze!!!Proponuję by wrócił pomnik żołnierzy radzieckich w Łośniu,obok pomnika Czerwonych Sztandarów proponuje postawić Józefa Stalina i codzienne modlitwy do niego wszystkich mieszkańców DG!!!
  .

 6. Tatuś to w ilu spółkach był przez ostatnie kilkanaście lat lat?, tajemnica poliszynela, że urzędował z ustępującym prezydentem. Kolejny figurant partyjny, „świeża” wisienka jak poprzedni prezydent na zatrutym torcie dąbrowskiego partyjnego układu towarzysko-biznesowego.Namaszczenie swojego przez klan, ucieczka do przodu niczym kopiowanie układu Uszok-Krupa, swoim nie damy zginąć. On sam ma tyle do gadania co za okupacji, rządzi kolektyw partyjny i zaplecze biznesowe czerwonych.

 7. Pewnie lepiej zamiast pomnika czerwonych sztandarów byłoby postawić pomnik ku czci poległych z komuna lub tych co utrwalali radio Maryja w narodzie. Ludzie przeżyjcie na oczy. Co zrobiła dla tego miasta prawica? Dała miejsca pracy? Nie dała +500. Plujcie na komune., Tylko zastanówcie się kto wam umożliwił wykształcenie. Jak nie wa!m to waszym rodzicą. Może jak tak wszystko jest be to oddajcie dyplomy otrzymane za komuny.

  • Ty ciulu bo w ówczesnych czasach nie było innego ustroju tylko rządziła jedna partia KC PZPR…ja też mam wykształcenie zdobyte za komuny i co…mam komunę do końca życia chwalić? A ofiar było za czasów komuny?Wiesz o tym?Czy analizujesz tylko to co Ci czerwone pacholki dali?

 8. Do wszystkich goroli z czerwonej Dąbrowy!!!Kupcie sobie czerwone książeczki Mao Tse Tunga i módlcie się co wieczór do wodza komunistów 😀😀😀😀

 9. Ile jeszcze ten czerwony beton będzie rządził w Dąbrowie. Przecież to są nadal układy wywodzące się wprost z PZPR! Układy, koteria, byli zomowcy, sb-cy lub ich dzieci decydujący o naszej przyszłości pod przykrywką niby niezależnych komitetów. Jak długo jeszcze?! Szczerze nie lubię PIS-u ale tego post PZPR jeszcze bardziej, dlatego kibicuje Warwasowi w II turze. Nich ktoś skruszy ten beton!

 10. […] W Dąbrowie Górniczej będzie druga tura. Według pełnych wyników z 67 miejskich komisji na razie w walce o fotel prezydenta Dąbrowy Górniczej prowadzi Marcin Bazylak (SLD Lewica Razem). Zebrał on ponad 35 proc. głosów. Jego przeciwnikiem w drugiej turze wyborów będzie Robert Warwas (PiS), na którego zagłosowało 25 proc. wyborców. Na trzecim miejscu Znalazł się Edward Bober, który zgromadził 22 proc. głosów. Na Katarzynę Zagajską zagłosowało 10 proc. uprawnionych do głosowania dąbrowian, a na Artura Borowicza – 6 procent. […]

  • Oczywiście, że Bazylak nie wygrał i raczej na wygrana nie ma szans. Patrzac na to jak cały układ z Podrazą na czele rządził miastem nie wróżyłbym mu sukcesu. Ludzie chcą w końcu zmian, a nie ciągłego zadłużania miasta, jak to było za Podrazy. Bazylak pewnie będzie tylko kontyunować te politykę, czyli nic dobrego dla miasta.

  • Pomiędzy Bazylakiem a Panem Warwasem nie było zbyt dużej różnicy punktowej. Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie w drugiej turze wygrał Pan Warwas.

 11. Ludzie, przeciez głosując na Bazylaka, tak naprawdę oddajecie głos na Podraze. Czy wy tego nie widzicie? Bazylak nic nie zrobi, bez zgody Podrazy, bo mógłby zaszkodzić „swoim”. Czy naprawdę chcemy tak dalej żyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here