W Sosnowcu powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Podpisano już dokumenty w tej sprawie.

W budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jedności podpisano stosowne dokumenty w sprawie powstania Muzeum Medycyny i Farmacji. Miasto na ten cel przekaże w ramach dotacji 100 tys. złotych.

Muzeum będzie się mieścić w budynku Domu Studenta przy ul. Ostrogórskiej 30 w Sosnowcu. – Będzie ogólnodostępne dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z historią medycyny, a w szczególności farmacji – mówi Przemysław Jałowiecki, rektor uczelni.

Obiekt pozwoli zarówno studentom, jak i mieszkańcom poznać historię medycyny oraz zobaczyć, jak ewaluowała w ostatnich latach. – To doskonała okazja do tego, aby przekonać się jaką ewolucję przeszła na przestrzeni lat medycyna, jak zmieniał się sprzęt, na którym pracowali lekarze i farmaceuci – podkreśla Jałowiecki.

Placówka będzie nie tylko miejscem historii medycyny, ale także swoistym hołdem dla wszystkich medyków. – Cieszę się, że takie Muzeum powstanie w naszym mieście. Wydział Farmaceutyczny od 45 lat znajduje się w Sosnowcu. W 2007 roku główną siedzibą wydziału stał się budynek przy ul. Jedności gdzie kilka lat później wybudowano także kampus – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miasto od wielu lat wspiera Wydział Farmaceutyczny. – Sosnowiec od lat wspiera uczelnie mieszczące się w stolicy Zagłębia i będzie tak czynił nadal. To miejsce będzie w pewien sposób lekcją historii, a zarazem oddaniem hołdu wszystkim tym, którzy przez lata pracowali na jego markę – dodaje Chęciński.