Sosnowieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w przydomowym ogródku uprawiali konopie indyjskie. Mężczyźni broniąc dostępu do ogródka, rzucili się na mundurowych.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zdobyli informację, że w jednym z przydomowych ogródków w dzielnicy Pogoń, młody mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Kiedy pojechali na miejsce, zastali 51-letniego mężczyznę i jego dwóch synów (18 i 19 lat). Wszyscy trzej mężczyźni od początku nie zamierzali współpracować z policjantami.

– Zaczęło się od twierdzenia, że nie mają kluczy do ogródka. Kiedy okazało się to nieprawdą, jeden z mężczyzn usiłował własnym ciałem zastawić policjantom wejście do niego – relacjonuje Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Agresja mężczyzn rosła. W pewnym momencie rzucili się z pięściami na kryminalnych. – Jeden z nich w trakcie zamieszania usiłował uciec, skacząc z okna na parterze – dodaje oficer prasowa sosnowieckiej komendy.

Ostatecznie cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W ogrodzie policjanci ujawnili łącznie 10 krzewów konopi indyjskich.

Prokurator przedstawił już mężczyznom zarzuty. Najbardziej agresywny 20-latek i jego ojciec odpowiedzą za czynną napaść na policjantów i zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowych. Za te przestępstwa zatrzymani mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Z kolei młodszy z braci usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i zmuszania ich do odstąpienia od czynności, za co grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Starszy brat ostatecznie odpowie także za uprawę konopi, za którą prawo przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Wszyscy trzej zostali objęci dozorem policyjnym, a wobec 20-latka prokurator zastosował również poręczenie majątkowe.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. straszne przestępstwo…ze sklepami ktore sprzedają narkotyk w postaci alkoholu 7 dni w tygodniu przez 24 h i 365 dni w roku jakoś nikt nie robi porządku…zaszczanych i zarzyganych ulic i podwórek też nikt nie widzi? kiedy ostatnio ktoś kogoś zabił lub zranił w Sosnowcu po zapaleniu skręta? ludzie opamiętajcie się

    • To ty się opamiętaj. Tu nie chodzi o to, że mieli krzaczek w ogródku. Ważniejsze jest, że zamiast grzecznie spuścić główki i przyjąć na klatę swoją wpadkę, to jeszcze się awanturowali. Mogło skończyć się na grzywnie, ale teraz powinni sobie trochę posiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here